USAUnited Kingdom UkraineSwedenSpainRussian FederationPolandNorwayLithuaniaLatviaJapanItalyGermanyFranceFinlandEstoniaDenmarkCanada

Täna Saku Suurhallis: selguvad Eesti Muusikaauhinnad 2019 laureaadid

Täna, 24. jaanuaril kell 19.30 saab Saku Suurhallis alguse pidulik Eesti Muusikaauhinnad 2019 gala. Õhtujuhtide Triinu “Lepatriinu” Paometsa ja muusiku Reigo Ahvena juhtimisel jagatakse kodumaise muusikamaailma tippsündmusel välja auhinnad kokku 17 kategoorias.
Publik > Muusika
15m49s 01:01:22

Kambja valla nimeküsimus jääb uue valitsuse lahendada

Haldusreformi järel tekkinud Kambja valla rahvas ootab juba möödunud suvest saadik, et vabariigi valitsus otsustaks, kas uus ühendvald jätkab tegutsemist Kambja valla nime all või muudab valitsus Kambja valla hoopis Ülenurme vallaks. Viimast varianti toetas enamik valla nimeküsimuse rahvahääletusel osalenutest ning selle otsuse kinnitas mullu ka Kambja vallavolikogu.
Tartu Postimees
01h52m 23:25:00

Kuidas 3D printida metalli ja liiva sisse?

Kuidas 3D printida metalli ja liiva sisse? AM 24. jaanuar 2019 - 0:32 3D printimisel on alati üks ebamugav probleem: kuidas toestada keerulisi detaile, mille ülemised kihid on laiemad, kui alumised ja jäävad justkui õhku rippuma? Siiamaani on enamus 3D printereid lahendanud selle lihtsalt - tugistruktuuriga, mis hiljem detaili küljest ära lõigatakse ning kinnituskohad siledaks lihvitakse. Tüütu, aga lihtne. Metalli puhul veel tüütum. Toimetusele saatis ExOne oma lahenduse, mida kasutatakse tööstuses tugistruktuurideta metalli printimisel. Vaatame, kuidas see käib. Metalli 3D printimisest oleme me juba kirjutanud . Selles TTÜ printeris trükitakse laserkeevitusega kiht-kihi haaval ja puhutakse iga kihi puhul üle jääv metallipulber lihtsalt minema. Tugistruktuurid on vajalikud.  Kuid on ka teistsuguseid tehnoloogiaid.  Nn binder jetting  "liimib" materjali kokku laserit kasutamata. Prototüüpe saab kiirelt teha näiteks liivateradega, mis paigutatakse kiht-kihilt ja vajalikud kohad liimitakse kinni, tulemuseks on "liivakoogid", mis on ülima täpsusega ja ilma tugistruktuurideta. Üleliigne liiv pole kokku liimitud ja puhutakse hiljem lihtsalt minema, printimise ajal aga toestab see detaili "rippuvaid" osasid.   Metalliga on põhimõte sama: kiht-kihi haaval trükitakse välja metallikihid ja ümbritsetakse mittesulava pulbriga, mille sees puhkab valmis detail. 3D printerist välja võttes tuleb "tolmuimejaga" pulber eemaldada ning ongi puhas, tugistruktuurideta detail olemas. Kuna pind võib pulbri ja liimi tõttu jääda veidi krobeline, töödeldakse metalldetaile pärast eraldi ahjus, eemaldatakse liim ja silutakse. Niimoodi saab välja trükkida detaile erinevatest matrejalidest tööriistaterasest alustades ja vase ja pronksisulamitega lõpetades. Uudised Printerid PDF >
AM.ee - IT uudised, testid
07h44m 17:32:49

Andres Metsoja: Plakat ei seo mind Savisaare ja Talvega

Kas koalitsioon on juba kokku lepitud? Selle küsimuse tõstatas veel äsja Pärnus ja Tallinnas väljas olnud eba­tavaline valimisplakat. Ühise loosungi all naeratasid valijatele ­Erki Savisaar Keskerakonnast, Tanel Talve Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast ja Andres Metsoja Isamaast. 12. ringkonna ehk Pärnumaa ühe esinumbri Metsoja selgituse järgi ei maksa ühise ­pildi tagant diili otsida.
Pärnu Postimees
08h16m 17:01:00

Urmas Hännile: “Sind armastan ma järjest...”

Kuulutada 2019. aasta eesti keele aastaks ja kui üks mees hoogtöö korras emakeelt väärtustada on hüva ettevõtmine. Seda isegi olukorras, kui osundada 2017. aastast pärineva keeleseisundi uuringu aruannet, kus “eesti keelel on riiklik staatus ja ELi ametliku keele staatus” ja “eesti keele maine on valdavalt hea, paljud mitte-eesti ema- ja/või kodukeelega inimesed soovivad eesti keelt õppida”.
Pärnu Postimees
08h16m 17:01:00

Kergejõustiklased jagasid karikaid

Lasnamäe kergejõustikuhallis olnud Eesti talvistel kergejõustiku karikavõistlustel käisid mõõtu võtmas ka Järvamaa sportlased, kellest nii mõnigi jõudis isikliku rekordi paranduseni.
Järva Teataja
08h17m 17:00:00

Ühe mütsi all võistlevad koolid näitavad tugevust

Nüüd, kus «TV 10 olümpiastardi» sarjas on ära peetud ka teine osavõistlus, on Laupa ja Imavere põhikooli kehalise kasvatuse õpetajatel põhjust rõõmu tunda. Ühisvõistkonna loomine õigustab end igati. Väiksemate koolide arvestuses hoiavad nad endiselt esikohta.
Järva Teataja
08h17m 17:00:00

Koolipäeva hilisem algus rikuks maakoolide rütmi

Sotsiaalministeeriumis on viimast lihvi saamas eelnõu, mille järgi tuleks koolipäeva alustada kell üheksa. Hariduses töötavate järvalaste hinnangul toimiks see pigem suuremates linnades ja nooremate õpilastega.
Järva Teataja
08h17m 17:00:00

Sony Xperia XZ3 – First World Problems

Hiljuti sain uurimiseks ja puurimiseks näpud taha Sony hetke parimale saavutusele – Xperia XZ3-le. Algselt tekkis isegi väike elevus, kuna polnud Sonyt ammu trehvanud. Hetkeks jahutas seda lahtipakkimise moment, kuna karbist välja võttes on kõik tänapäeva telefonid ju äravahetamiseni sarnased. Lähemal uurimisel tekkis siiski kohe tuttav tunne. Omanud aastaid tagasi Xperia mudelit, pakkusid paljud asjad sellelgi telefonil äratundmisrõõmu, sest kõik on tuttaval kohal – nupud näivad asetsevat õigesti, olles küll veidi liiga kiitsakad, aga ikkagi kenasti käsitsetavad. Kiire foto huvides on alles ka eraldi kaameranupp paremal allservas, millega võid tugevamal haaramisel saada vastutahtsi põnevaid pilte oma sussidest. Samas miks mitte […]
Kuvar
08h27m 16:49:35

Hannele Valkeeniemi: tundmatu sõduri Aukusti õppetund

Vabadussõjas hukkunud soomlasest tundmatu sõdur sai lõpuks ometi hauakivi ning ühes sellega tagasi oma loo, kirjutab Soome suursaatkonna pressinõunik Hannele Valkeeniemi.
Arvamus
10h58m 14:18:49

EMA afterparty

NELJAPÄEVAL, 24. JAANUARIL: EMA AFTERPARTY Anna oma neljapäeva õhtule väärikas lõpunoot ning saa osa heast muusikast ja suurepärasest seltskonnast – […] The post EMA afterparty appeared first on Vabank .
Vabank
13h15m 12:01:17

Changing from Flash to HTML with SMS 5

SMS 5 Technology Benefits  Copenhagen, January 2019. SMS 5 involves several major technological changes compared to our previous solution generations. A key technological change in the user interface of SMS 5 is the move from Adobe Flash to the more... The post Changing from Flash to HTML with SMS 5 appeared first on Worldticket .
Worldticket
19h58m 05:18:52

Stig Rästa sai SOS Lasteküla hea tahte saadikuks

SOS Lasteküla Eesti Ühingu tegevjuht Margus Oro nimetas Lasteküla hea tahte saadikuks laulja, laulukirjutaja, kitarristi ning produtsendi Stig Rästa. „See on minu poolt mehine rõõm, et Stig on nõus koos meiega Lasteküla missiooni ellu viima ning jagama laiemale avalikkusele sõnumit iga Eestimaa lapse vajadusest armastava pere ja kodu järele,“ ütles SOS Lasteküla tegevjuht Margus Oro. „Noore […] The post Stig Rästa sai SOS Lasteküla hea tahte saadikuks appeared first on SOS Lasteküla .
SOS Lasteküla
01d02h 07:26:29

Napoleoni tort

Koogikihtide valmistamiseks sulata või ja lase natuke jahtuda. Klopi lahti munad ja suhkur ning sega sulavõi ja hapukoorega. Lisa jahu, küpsetuspulbri ja soola segu. Mätsi tainas palliks, pane kilesse ja hoia tund aega külmkapis. Keedukreemi tegemiseks klopi kausis kokku munakollased, muna ja suhkur. Lisa nisujahu (või maisitärklis) ja sega ühtlaseks. Pane piim potti, lõika horisontaalselt […]
Perenaine.ee – retseptid
02d03h 03:46:05

Kõik teed tulevad Roomast

See Tiit Kändleri arvustus ilmus Postimehe lisas AK 17. jaanuaril 2019.     Rémi Brague Euroopa, rooma tee Tõlkinud Tõnu Õnnepalu EKSA, 2018, 176 lk     Kui te ikka veel püüate nuputada, nagu soovitas Lennart Meri, et kes me oleme ja kust me tuleme?, siis pole paremat kaaslast kui äsja eestikeelses tõlkes ja Edmund […]
teadus.ee
04d05h 05:19:45

Saaremaa ehe New Yorgis näitusel “Fake News and True Love”

Robert Baines. A Bracelet from Saaremaa (?), 2003 (?) Gold, silver, plastic, metal car. Collection of the artist. Photo by Robert Baines, courtesy Robert Baines   Suur oli üllatus, kui New Yorgis Manhattani kesklinnas Museum of Arts and Design majas ehtenäitusel jäi silma kummaline ehe, mis väidetavalt pärines Saaremalt!
Vaba Eesti Sõna - Esileht
07d08h 02:43:17

Tööpakkumine matkajuht-giidile! Tule liitu Prangli Reiside perega!

Prangli Travel otsib vahvat matkajuhti-giidi ab [...] The post Tööpakkumine matkajuht-giidile! Tule liitu Prangli Reiside perega! appeared first on Prangli Reisid .
Prangli Reisid
08d09h 06:54:32

Mereilm (24.01.2019 08:00)

Öösel: Ilmaprognoos Läänemere kohta 24 tunniks 07:00 UTC 24.01 kuni 07:00 UTC 25.01.2019. Sünoptiline ülevaade: Läänemerel suureneb nõrga kõrgrõhuala mõju, öösel läheneb Skandinaaviast madalrõhkkonna idaserv. Hoiatusi ei ole Läänemere põhjaosa, Väinameri ja Liivi lahe põhjaosa: valdavalt läänekaare tuul 3 kuni 8 m/s. Paiguti sajab vähest lund. Nähtavus mõõdukas või hea, paiguti võib olla uduvine. Soome laht: päeval valdavalt idakaare, öösel lõunakaare tuul 3 kuni 9, päeval puhanguti 12 m/s. Laevad jäätuvad aeglaselt. Kohati sajab lund. Nähtavus mõõdukas või hea. Päeval:
ILM.EE
17m11s 01:00:00

Tundide hilisem algus nihutaks tervet õpilase päeva

[caption id="attachment_260717" align="alignnone" width="900"] Haapsalu linna algkooli 1.b klassi juhataja Taimi Sammel ütles, et lapsed on erinevad, aga ta pole märganud, et nad esimeses tunnis väga unised oleksid. Foto Arvo Tarmula[/caption] Sotsiaalministeeriumis valmiv eelnõu määrab, et koolipäev algab kell üheksa ja varem võib tunde alustada vaid hoolekogu nõusolekul. Lääne Eluga suhelnud koolijuhid, lapsevanem ja õpilased arvasid, et koolipäeva hilisem algus on kahe otsaga asi. „Kindlasti on hea, kui tunnid algavad hiljem, kuid see kõik on seotud õpilase õhtupoolse ajaga,” ütles Ridala põhikooli direktor Milve Viigand. Viigandi sõnul lühendavad hiljem algavad tunnid ka õpilaste õhtut: huviringid algaksid sel juhul samuti hiljem ja tihtilugu mindaks ka hiljem magama. „Ma olen seda meelt, et kindlasti on siin lastevanematega arutamise koht,” ütles Haapsalu linna algkooli direktor Malle Õiglas. The post Tundide hilisem algus nihutaks tervet õpilase päeva appeared first on Lääne Elu .
Lääne Elu
44m36s 00:32:35

Pottseppade vahel leegitseb tüli

Kui pottseppade kutseühingu juhatusse kuuluvale Mati Malmile heidetakse ette seotust ühingu segaste rahaasjadega ning ärieetikast kõrvalekaldumist, siis süüdistused tagasi lükkava Malmi hinnangul ei maksa enamik pottseppadest ausalt makse, kaasa arvatud tema peasüüdistaja Raivo Koppel.
https://www.aripaev.ee/
02h17m 23:00:11

Juhtkiri: üldised jutud Venemaa sekkumistest valimistesse ei ole veenvad, vaja on konkreetsust

Riigikogu väliskomisjoni raport väidetavast Venemaa sekkumisest lääneriikide demokraatlikesse protsessidesse on sedavõrd üldsõnaline ja laialivalguv, et paratamatult tõstatab see tõsiseid küsimusi ettevõtmise tegelike eesmärkide kohta. Tahes-tahtmata jääb mulje, et üldsõnalisus on taotluslik ning teenib eesmärki heita Venemaa-käsilaste kahtlusevarju kõigile võimukriitilistele häältele ja summutada nõnda tervet avalikku arutelu, osutab Objektiivi toimetus juhtkirjas. Teisipäeval esitles riigikogu väliskomisjon oma […] The post Juhtkiri: üldised jutud Venemaa sekkumistest valimistesse ei ole veenvad, vaja on konkreetsust appeared first on Objektiiv .
Objektiiv
08h07m 17:10:04

Rakvere abilinnapea paneb stripiklubi kinni

“See on sensatsioon. Tahaksin näha teist sellist meest, kes julgeb sellise otsuse teha!” kuulutas Neeme-Jaak Paap, Rakvere abilinnapea, ja pidas džentelmenide klubi asjus sõna: klubi omanike täitmata jäetud lubaduste tõttu käitus ta resoluutsemalt. Kasutusloata tegutsenud stripiklubi oma uksi niipea ei ava.
Virumaa Teataja
08h16m 17:01:00

Päikseline külmapüha 15 000 sammuga

Kasutaja samme ja maha astutud kilomeetreid lugev nutitelefon minu taskus oli üleeilsel külmapühal veendunud, et rühkisin pärastlõunal ronida 41 korrust ülespoole ehk sama hea kui mõne pilvelõhkuja tippu.
Järva Teataja
08h17m 17:00:00

Kingikoorem rändas tööõpetuse klassi

Hiljuti tuli Koeru keskkooli majandusjuhatajal Mati Pihlakul ühendada kooli autole sappa järelkäru ja teha trett Paide külje alla Jalaxi tootmishoone juurde. Seda isegi kahel korral.
Järva Teataja
08h17m 17:00:00

Tanel Padar: kuradi naised, laske elada

Samal ajal, kui paljud müttavad 10 aasta väljakutsega, siis laulja Tanel Padar on läinud ekstreemsustesse ning tegi 30 aasta väljakutse ...? Võib-olla ka rohkem. Pilt on igatahes mustvalge, seega võib see mis iganes aasta olla.
Elu24
10h16m 15:00:38

Kuhu panna turvaliselt oma pangakaart? Kaardivahega mobiiliümbrisesse muidugi

Rahakoti võib unustada, kui seda läheb vaja vaid üksikute rahatähtede, panga- ja kliendikaartide pärast. On hoopis mugavam koht, kus neid hoida saab. Postitus Kuhu panna turvaliselt oma pangakaart? Kaardivahega mobiiliümbrisesse muidugi avaldati portaalis Digigeenius .
Geenius
11h24m 13:52:52

Linnar Priimägi: EKRE ütleb midagi väga selget, mida teised ei ütle

Reklaami ja imagoloogia eriala õppejõud Linnar Priimägi analüüsis erakondade valimiskampaaniaid ja märkis, et EKRE eristub selgelt teistest. Uued Uudised ei hakka vahendama teiste erakondade kohta öeldut, küll aga rahvuskonservatiivide kohta käivat. Priimägi sõnul on nii “parem tulevik” kui ka “õiglane riik” Eesti inimeste jaoks liiga filosoofilised, EKRE tugevuseks aga on valimislubaduste eristumine, rõhumine ebaõiglusele ja […] The post Linnar Priimägi: EKRE ütleb midagi väga selget, mida teised ei ütle appeared first on Uued Uudised .
Uued Uudised
14h07m 11:09:56

Õpetajate Leht 25. jaanuaril

Peaasi et mõtleb Õpetajate Lehes ilmus ülevaade Eesti haridusteadlaste publikatsioonidest, kus jõuti järeldusele, et Eesti haridusteadlane peab avaldama oma kõrgel tasemel teadustöö pigem eesti keeles. Ülevaatesse on sisse kirjutatud suur viga. Seal on eristamatult ühes pajas käsitletud nelja täiesti erinevat asja: konkurentsivõimelist teadust, konkurentsivõimetut teadust, teaduse rakendusi praktikas ning enese ja teaduse populariseerimist. Head kolleegid-haridusteadlased, […]
Õpetajate LehtÕpetajate Leht
15h16m 10:00:14

Erasmus+ õpirände taotlustähtaeg koputab uksele

Erasmus+ programmi õpirändeprojektide taotlustähtaeg on juba 5. veebruaril kl 13 Eesti aja järgi. Erasmus+ programmi 2019. taotlusaastast selgema ülevaate saamiseks on Sihtasutus Archimedes korraldanud kõikide haridusvaldkondade võimalusi tutvustavad vebinarid. Vaata neid uuesti! Kindlasti tasub tutvuda ka  taotlusvooru kutse ja programmijuhendiga. Taotlusvormide kohta loe täpsemalt SIIT. Kõikidel Erasmus+ haridusvaldkondadel on eelarve kasvanud ja tõenäosus saada oma rahvusvahelisele projektile toetus on suurem […] The post Erasmus+ õpirände taotlustähtaeg koputab uksele appeared first on SA Läänemaa .
SA Läänemaa
01d02h 09:34:41

7 mõtet, kuidas seada ja saavutada eesmärke

Millised on parimad ja motiveerivamad eesmärgid ettevõttele, juhile ja meeskonnale? Kuidas neid välja selgitada? Miks juhtub nii, et eesmärgid ei kõneta meeskonda ning see pole piisavalt pühendunud ja motiveeritud?
www.konverentsid.ee
01d02h 06:19:00

RIIK ASUB SURVESTAMA: iga majapidamine peab saama pakendite jaoks eraldi prügikasti või -koti

Edaspidi tuleb igal majapidamisel hakata pakendeid eraldi koguma ning nii iga era- kui ka kortermaja juurde tuleb paigaldada selle tarvis konteiner või kott. […] Allikas.Maaleht
esti Tarbijakaitse Liit ..
06d07h 10:32:20

tööjõupuudus või juhtimisargus

Võtan taas sõna tööjõupuuduse teemal. Mõni aeg tagasi imestati, et kuidas ometi Soome bussijuht saab teenida kõrgemat palka, toetudes väitele, et tema töö on tulemuslikum. Avab ta siis uksi kiiremini, sõidab kiiremini, pakub sõitjatele hommikukohvi või mida?  Kiiremini sõitmine näikse vähemasti Tallinna ühistranspordis hoo sisse saanud. Peatusesse jõudmine, sealt lahkumine ja kurvide võtmine on sedavõrd jõhkrad, et soovitused tugipostidest kahe käega kinni hoida näikse ülearused olevat. Vähemasti kogenud reisijale. Kui buss hakkab peatusesse jõudma ja mina oma 6 aastase tütrega tahan maha minna, siis tuleb oma tegevust üsna täpselt ajastada. Eriti siis, kui lisaks lapsele ka mõlemas käes söögikraam, mis mul õnnestunud kampaaniamüügist kätte saada. Ajaaken, mil buss on lõplikult peatunud, uksed avanud, et väljuda, on ütlemata üürike. Mida või keda võtta või jätta. Tulge ometi mõistusele, tehke see peatusevahe 10 sekundit pikemaks ja ärge õpetage juhtidele vormel 1 sõidustiili. Saab ka teisiti. Tulemus? Klientide rahulolu, tänan küsimast. Ja see kiirustamise sündroom on pea kõikjal töökohtadel, kuhu olen sattunud. Jookse kiiremini, liiguta kiiremini. Selle asemel, et istuda maha, kulutada 15 minutit analüüsiks, kuidas oleks kõigile kergem. Aga ei, nüüd pole aeg istumiseks ega mõtlemiseks, nüüd tuleb tööd rabada. Ja seda mõtlemise aega ei paista tulevat ega tulevat.  On`s see mõttelaiskus? Ei. See on argus, et kui me nüüd maha istume ja mõtlema hakkame, siis oleme omadega kuses.  Lisaks on see ülbus, et mitte kuulata soovitusi töötajatelt, kes otseselt või kaudselt alluvad sinule, või on mõjutatud sinu valikutest. Või jõuame jälle liiga väikese emmi juurde?  Muutused ettevõttes nõuavad nägemust ja julgust. Mis ma enda kogemusest võin rääkida, on see, et nägemus võib olla, ent julgust selle elluviimiseks mitte. Sul tuleb kellegagi rääkida; töökaaslaste või ülemustega. Suurem osa neist laidavad su mõtte maha või räägivad sulle muinaslugusid, kuidas üks messias kah kunagi proovis, aga siis suisa risti löödi. Isiklikult soovitan muutusi ellu viia ilma küsimata ja aru pärimata. Lihtsalt tee oma tegu ära. Vähemasti ei saa keegi ütelda, et sa ei proovinud. Ja kui ei õnnestu, siis valid uue firma ja elu läheb edasi. Lehvitad vanale ja soovid neile ilusaid matuseid. Peab kätte jõudma aeg, mil 6 mehe töö teevad ära 4 meest, ja seda seejuures vähema pingutusega. Vastasel juhul unustage kodanikupalk ja muud hüved, mida põhjamaade areng meile tõotab. Tulevikuühiskond on selline, kus loll saab kodanikupalka, elab ja saab söönuks, ent neil kellel leidub nutikust, elavad veel paremini. Siinkohal ja lõpetuseks hõikan välja `slõugami`, mida oleks tore vastata tööintervjuu küsimusele - `on teil veel mõni küsimus?`. Jah on. Mulle meeldib tööd teha ettevõttes, mille edukus ei sõltu sellest, kui kiiresti töötajad jooksevad, vaid kui targalt nad astuvad. Kas teie ettevõte on selline? ps. neile, kes kommentaarides soovitavad mul omaenda firma asutada ja neid põhimõtteid rakendada.. - ehk kunagi, täna veel mitte. ma ei raja ettevõtteid, ma muudan neid. tänan tähelepanu eest. Meeleolu kõrgendamiseks mõned uuemad muusikapalad. trap, bass, house, smthng... don`t forget your bass volume :)
McNeo ühiskonnablogi
08d08h 14:57:00

Kas julgeme Danske kriisi abil kogu pangandust reformida?

Sest nende vastasleer kaitseb ennast visalt ega lase nii kergesti ümber defineerida kolme märgililist võlusõna. Mis asi on konfidentsiaalsus, mis ei luba meil ega ka mitte Riigikogu komsjonidel piiluda kommertspankades kontrollmenetlusi läbi viima pidanud Finantsinspektsiooni töölauale? Mis asi on turu stabiilsus, mille tagamise nimel on Riigikogu Õiguskomisjoni „haiglasest huvist“ hirmunud suurpangad oma lobimeeskonnaga käinud isegi peaministri, presidendi ja kaitsepolitsei jutul? Ja mis asi on ikkagi hoolsuskohustus, mida pangad pole ilmselt sageli piisava kohusetundega täitnud ei arvatavast rahapesust raporteerimisel ega ka oma enda klientide säästudega ümberkäimisel? Just nende kolme sõna taha tundub olevat maetud koer: kas me suudame Danske panga kriisi poolt meile ulatatud võtmed kätte võtta? Ja seejärel lahti keerata ka nende salakambrite uksed, mida panagandussektor nii kiivalt seni vaid enda teada on hoidnud. Või siis ikkagi mitte? Stabiilsus ei tähenda pankadele pugemist! Pakun, et näiteks ühte ust avades võib ilmneda, et rahandusministeerium, Eesti Pank, Finantsinspektsioon, prokuratuur, pikalt Eesti rahandust poliitiliselt suunanud Reformierakond, Kaitsepolitsei, hulk erinevate erakondade juhtivpoliitikuid jpt lugupeetud isikuid ja asutusi on aastaid kergekäeliselt kõrgetele konfidentsiaalsusnõuetele hosiannat hüüdes tegelikkuses pangandusturu stabiilsuse tagamise vajadust sootuks valesti tõlgendanud. Et seaduste mõte ei seisnegi mitte vajaduses kaitsta panku turulainetuste eest, vaid hoopis vajaduses nõuda pankadelt karmikäeliselt palju suuremat läbipaistvust. Kõiges peale isikuandmete. Nii mõnelegi võib siis tulla üllatusena, kuidas defineerib Finantsinspektsiooni seaduse kolma s paragrahv selle pehemelt öeldes ülekullatud palkadega mugavusasutuse rolli : „ Finantsjärelevalvet teostatakse finantssektori stabiilsuse, usaldusväärsuse ja läbipaistvuse... kaasaaitamise eesmärgil, et kaitsta klientide ja investorite huve nende vahendite säilimisel. Kas võime siit järeldada, et kui pangaklientide rahad on lännu ja suurte pankade usaldusväärsus aastaid viljeletud rahapesuga seoses alla kriitilise taseme vajunud, ei peaks ka Finantsinspektisooni juhtide käsi kõige rõõmsamini käima? Kamoon, me kõik teame ju, et Vene raha ligimeelitamisega tegelenud nn kinnised osakonnad olid pea kõigi pankades ja „dansket tehti“ siinmail hoogsalt ja segamatult palju aastaid kõigi võimuorganite silme all. Kusjuures ma tõesti ei tea, kas rahapesu andmebüroo ühe endise juhtkonna liikme poolt antud tunnistus, et „pangad jagasid aastaid poliitikutele ka nummerdamata krediitkaarte“, kuulub müstifikatsioonide valdkonda või oli see tegelik igapäevane praktika, mille vilju tänaseni nopime? Liiga suur isikute seotus Nende inimeste rindejoont, kes oleks Danske kriisi hea meelega pigem maha vaikinud, kuna see nende hinnangul kahjustab Eesti riigi mainet, saab vaadelda ka teisest küljest. Kuigi meil on kombeks mõeldagi Eestist kui korporatiivsest ühiskonnast, kus kohtusaalis sama kaasust arutavad advokaat, prokurör ja kohtunik on klassikaaslased, näitab pankades aastaid toimunud suva selgelt, et me oleme teatud suhteliine pidi korruptsiooni sissehiilimise vastu hambutud. Konkreetsed näited kõnelevad meile samadest isikutest, kes veel eile vastutasid suures kommertspangas investorite varaga tehtud tehingute eest ning juhivad täna uuel töökohal järelvalveasutuses menetlusi sama panga tehingutes rikkumiste tuvastamiseks. Isik, kes juhtis varem Rahapesu Andmebürood, asus tööle suure kommertspanga rahapesu takistamise valdkonna juhina. Paratamatult ei saa me üle ega ümber kahtlusest, et pangad on eluliselt vajanud nii oskusteavet, siseinfot kui ka häid inimlikke suhteid oma positsiooni kindlustamiseks. Kui siia lisada veel läbianalüüsimata rahastuse mõju ehk asjaolu, et meie pankade läbipaistvuse üle järelvalve teostaja eelarve ja Eesti vaieldmatult kõige tipumasse tippu kuuluvad palgad ei sõltu mitte grammigi ei nende töö efektiivsusest, menetlustuelmusest ega seadsuega pandud riigi prioriteetidest, vaid üksnes kommertspankade endi iga-aastatest sissemaksetest, saame kokku intrigeeriva filmistsenaariumi. Paraku pole see film, vaid meie Eesti elu. Ma ei imesta, et kogu 2018 vältel on pangandust tabanud kriisi ja selle võimalike järellainetuste osas kõige kidakeelsemaks osutunud pangad ise. Korportaiivse vastutustunde kõige reklaamimaiamatest gladiaatoritest on järel vaid lipsustatud hiirekesed. Mul oli hea meel aasta viimasel nädalal lugeda ühe vähese ja põhimõttekindla pankade suva vastu võitleva H.H. Luige üleskutset argusele lõpp teha. Kas ja kes aga suudab seda argust halvustada olukorras, kus me kõik suuremal või vähemal määral sõltume headest laenusuhtest pankadega? Kus on need jõud, mis isegi meediaäride arakslöömise järel panku Eesti huvidele allutada suudaks? Hetkel ei näe ma selles õnnetooja rollis suurt mitte kedagi peale Haapsalust pärit energilise poliitiku Jaanus Karilaiu. Karilaid, endine KAPO juht Raivo Aeg ja laulja Hardi Volmer on tänases Riigikogus olnud tulisemad võitlejad panganduse suurte saladuste ilmsiksaamise nimel. Asjaolu, et samal ajal on Valitsuse pressibüroo seismas kõigi riigiasutuste koordineeritud seisukohtade poliitkorrektse sõnastasmie eest ning et õiguskomisjoni “ jonnipunnidele on „võtke hoogu maha“ stiilis sõnumeid saadetud nii kaitsepolitsei, presidendi kantselei kui peaministri büroo ridadest, ei anna just suurt lootust kriisiõppetundide käigus kättevõidetu maksimaalseks ellurakendamiseks. Aga äkki keegi veel julgeb toetada kogu panganduse reformimist? ..
Raul Kalevi blogi
09d10h 07:49:00

4 päeva prognoos (24.01.2019 08:00)

Öösel: Peamiselt pilves ilm. Mitmel pool sajab vähest lund. Puhub läänekaare tuul 3-8, öö hakul põhjarannikul puhanguti 13 m/s, hommikuks pöördub Kirde-Eestis kirdesse. Õhutemperatuur on -2..-8°C. Päeval: Pilves selgimistega ilm. Paiguti sajab lund, pärastlõunal jääb sadusid vähemaks. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, Kirde-Eesti rannikul ida- ja kirdetuul 3-9, puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on -2..-7, Kirde-Eestis paiguti -9, saarte rannikul kohati kuni +1°C.
ILM.EE
17m11s 01:00:00

Kohus määras sünnitusel lapse kaotanud vanemate südamevalu hinnaks 50 000 eurot

Tund pärast sünnnitust oma pisipoja kaotanud Marek ja Kaili on kolm ja pool aastat käinud kohut SA Pärnu Haiglaga ja võidelnud selle eest, et haigla tunnistaks süüd nende poja surmas. Pärnu maakohus mõistis esmaspäeval haigla osaliselt süüdi. Haigla endal süüd ei näe.
Pärnu Postimees
08h16m 17:01:00

Kalev Vilgats: Valimistel loeb üldkoht

Eile algas aktiivne valimisagitatsiooni aeg, mistõttu on paslik visata pilk pärnumaalaste valikutele ja võimalikele kombinatsioonidele. Rohkem kui koht ringkonna nimekirjas tähendab positsioon erakonna üleriigilises kandidaatide nimistus.
Pärnu Postimees
08h16m 17:01:00

Elukutselisele vaatajale läks kõige rohkem südamesse Paide teater

Valgamaa neiu Alissija-Elisabet Jetjukova (22) vaatas Kinoteatri eksperimendi korras aasta ajaga läbi umbes 200 etendust. Kui enamik neist olid Jetjukova hinnangul keskpärased või alla selle, siis eelmisel aastal avatud Paide teatrile jagub tal vaid kiidusõnu.
Järva Teataja
08h17m 17:00:00

Suusaorienteerumine lõppes järvalastele meistrimedalitega

Aasta esimesed Eesti meistrid orienteerumises selgusid Haanjas, kus võisteldi suusaorienteerumise sprindis ja sprinditeates. Järvamaa suusaorienteerujad alustasid hooaega edukalt ja võitsid eelmise aasta üliõpilaste maailmameistrivõistluste maastikel seitse medalit.
Järva Teataja
08h17m 17:00:00

Menufilm jookseb kinos kuni järgmise kuuni

Kui suurt osa filme näidatakse Paide kinos paar korda, siis viimaste aastate menufilm «Klassikokkutulek» linastub Paide kinos koguni 16 korral. Esimene seanss oli teisipäeval ja viimane võimalus kodumaist komöödiat vaadata on 1. veebruari õhtul.
Järva Teataja
08h17m 17:00:00

Ryanair: otselennud Tallinnast Šotimaale alates 38€ (saadavus ka suveks)

Ryanair pakub hetkel väga hea hinnaga lennupileteid Tallinnast Šotimaale. Soodsaimad edasi-tagasi lennupiletid leiab alates 38€ eest. Parima hinnaga lennupiletid leiad hõlpsasti üles läbi Momondo.ee . Saadaval soodsaid lennukuupäevi leidub jaanuari lõpust kuni septembrini välja! Autorent lennujaamast Soodsaima rendiauto leidmiseks Edinburgh`s soovitame kasutada Rentalcars.com . Booking.com, Agoda, RentalCars, HotelsCombined - ära unusta koguda boonusraha Tee kõik ostud Bonusway kodulehe või nutirakenduse abil ja kogud tagasi kuni sadu eurosid. Liitu tasuta nüüd ja kogud lisaks esimese ostu boonustele 3€. Hotellipakkumised Edinburgh`s Parima hinnaga hotellipakkumised Edinburgh`s ja mujal Šotimaal leiad üles hotellihindade võrdlusportaalist Hotelscombined.ee LENNUPILETID TALLINNAST ŠOTIMAALE Tallinn-Edinburgh-Tallinn alates 38€ Lennupiletite ostmiseks kliki allpool olevatel näidiskuupäevadel või otsi need ise läbi Momondo.ee jaan-veeb 25.01-01.02 67€ 28.01-04.02 38€ 01.02-08.02 53€ 04.02-11.02 65€ 15.02-22.02 60€ 08.02-15.02 53€ märts-aprill 04.03-11.03 63€ 11.03-18.03 58€ 18.03-25.03 63€ 29.03-03.04 49€ 03.04-10.04 58€ 07.04-14.04 85€ mai-sept 08.05-15.05 76€ 15.05-22.05 82€ 22.05-29.05 76€ 05.06-12.06 72€ 12.06-19.06 86€ 21.08-28.08 79€ 28.08-04.09 79€
Trip.ee
10h51m 14:25:27

Nordecon: Ehituslepingu sõlmimine bürookompeksi ehituseks Suur-Patari ja Jahu tänava nurgale

Nordecon AS kontserni kuuluva ettevõtte Nordecon Betoon OÜ (brändinimi NOBE) ja Mapri Ehitus OÜ konsortsium sõlmis lepingu Reterra Estate OÜ ja Invego OÜ-ga Tallinnasse Suur-Patarei ja Jahu tänava nurgale kolme- ja viiekorruselisest hoonest koosneva bürookompleksi ehituseks, mille brutopinnaks saab olema … Loe veel › Seonduvad uudised Nordecon: NOBE sõlmis ehituslepingu HTR kaubandus- ja büroohoone ehituseks 24.05.2018 Nordecon AS kontserni kuuluva ettevõtte Nordecon Betoon OÜ (brändinimi NOBE) ja Mapri Ehitus OÜ konsortsium sõlmis lepingu HTR Support OÜ-ga Tartusse Sepa tn 19 kinnistule 4-korruselise kaubandus- ja büroohoone projekteerimiseks ja ehituseks.       Nordecon sõlmis ehituslepingu Liimi 1B majutushoone projekteerimiseks ja ehituseks 04.06.2018 Nordecon AS kontserni kuuluv ettevõte Nordecon Betoon OÜ (brändinimi NOBE) sõlmis lepingu Liimi 1b Holding OÜ-ga Tallinnasse Liimi tn 1B kinnistule 8-korruselise majutushoone projekteerimiseks ja ehituseks. Hoonesse tuleb netopinda 5 088 m². Le      Nordecon: Kaldase tee lao- ja büroohoone ehituslepingu sõlmimine 18.07.2018 Nordecon AS kontserni kuuluv ettevõte Nordecon Betoon OÜ (brändinimi NOBE) sõlmis lepingu Karu Kodu OÜga lao- ja büroohoone projekteerimiseks ja ehitamiseks Maardusse, Kaldase tee 4. Hoone kogupinnaga 6 527 m2 lao osa tuleb ühekorruseline ning     
Adaur.ee: kinnisvaraturg peopesal
14h16m 11:00:24

Esimesed sammud meeskonnakoolitust valides

Meeskonnatöö koolituse valimisel, nagu iga valiku puhul, on oluline panna paika rõhuasetus. Seiklusfirma 360 Kraadi mängujuht Alar Linna soovitab selleks leida vastused mõnele kontrollküsimusele.
www.sekretar.ee
20h45m 04:32:00

Bigbank laenud: paindlik väikelaen eraisikule

Bigbank pakub väikelaenu, autolaenu ja refinantseerimist eraisikule summas €500 kuni €25000. Laenuperioodi pikkus on 1 kuni 6 aastat. Intress laenujäägilt alates 9.9% aastas. Lepingutasu €0!* Bigbank autolaen Bigbank’i autolaen on mõeldud isikliku sõiduvahendi soetamiseks, mille omanikuks saab vahetult pärast ostu. Auto väikelaenuga võid osta ilma sissemakseta täpselt sellise mootorsõiduki, mida The post Bigbank laenud: paindlik väikelaen eraisikule appeared first on Laenud .
Laenud
01d02h 08:10:42

Merekalju 5

Merekalju 5: 6 korteriga korrusmaja uusarendus Õismäe asumis, Haabersti linnaosas
Uus Korter
02d02h 19:00:03

Tallinna ja Narva vahel on aastaga rongisõitjate arv kahekordistunud

Elroni rongidega sõideti möödunud aastal üle 7,6 miljoni korra, reisijate...
Elron
07d08h 04:27:17

Cosm tooli tutvustus

The post Cosm tooli tutvustus appeared first on AGM Sisustus .
AGM Sisustus
08d08h 13:25:34

Postimüügikataloog 2019

Kuigi aknast välja vaadates võib kevad veel kaugel tunduda, on just praegu õige aeg oma unistuste köögivilja- ja lillepeenraid planeerima hakata. Tutvu meie 2019. aasta postimüügikataloogiga.
Juhani Puukool
09d10h 02:02:08

  Müügiuudised

03h27m(3)

  Head uudised

03h27m(3)

  külauudis

03h27m(2)

Harju Elu

03h34m(4)

Telegram

03h53m(2)

Õhtuleht

03h36m(2)

Uueduudised

03h35m(1)

Päevaleht

04h10m(1)

Ekspress

04h11m(1)

Saarte Hääl

03h36m(1)

Eesti Elu

03h35m(1)

ERR

04h10m(0)

Põhjarannik

04h13m(0)

Lõunaleht

04h13m(0)

KIIP

03h40m(0)

Tv3

04h13m(0)

Uudiseid pagulaskr..

03h40m(0)

Digikapital

03h39m(0)

Isamaaline Blogi

03h39m(0)

Postimees

03h35m(0)

Linnaleht

03h35m(0)

Weekend

03h39m(0)

Maaleht

03h58m(0)

Pärnu Postimees

03h35m(0)

Sakala

04h16m(0)

Järva Teataja

04h10m(0)

Auto24

03h35m(1)

Varad.ee

03h31m(1)

E-kaubamaja kaup24..

03h54m(0)

kivipood

04h02m(0)

Suhkruta

03h34m(0)

City24

04h13m(0)

Hansapost

04h04m(0)

Newmood

03h58m(0)

Rehvid123

03h37m(0)

Rehvid 365

03h40m(0)

Getstyle.ee

03h57m(0)

Kellaturg

03h30m(0)

Big24

04h09m(0)

Uuskorter

03h34m(0)

suhkrupatt

03h38m(0)

Neiss ehted

03h37m(0)

Topshop

03h52m(0)

Novatours

03h31m(0)

Mehka

03h43m(0)

Autokaubad 24

03h40m(0)

Automüügi kuulutused

04h02m(0)

Kuldne Börs

03h55m(0)

Kuuluta24

03h55m(0)

ASJAD.EE - Kuulutu..

03h34m(0)

Automüügi kuulutused

03h30m(0)

Soov

03h38m(0)

  Feministeerium

03h27m(1)

Geenius

03h35m(2)

Arvutimaailm

03h35m(2)

Autogeenius

03h35m(1)

Propastop

03h35m(1)

Rahvuslane

03h35m(1)

Tehnikamaailm

03h35m(1)

Ajalehed 1821-1944

04h10m(1)

Tallinna Linnakant..

03h34m(1)

Skeptik

04h04m(0)

Igav

03h39m(0)

Kavad

04h13m(0)

Gondori kroonika

03h28m(0)

Spinnid.ee

03h36m(0)

Karmo Tüür

03h35m(0)

Kuvar

03h35m(0)

Riigi Ilmateenistus

04h13m(0)

Arvamus

04h10m(0)

Diplomaatia

03h40m(0)

Friv.ee

04h02m(0)

Vaatenurk

04h14m(0)

Nelli Teataja

04h02m(0)

Ilm.ee

04h11m(0)

Infolaine

04h01m(0)

Money4 Blogi

04h10m(0)

Autoleht

03h39m(0)

Kaihtimet ja Verhot

04h04m(1)

Objektiiv

03h35m(1)

köögid ja köögimöö..

04h14m(0)

Väikelaenud

03h39m(0)

Kyte.ee

04h04m(0)

Pallas & Partnerid

04h04m(0)

Elektrik Pärnus

03h38m(0)

Elektrik Parnus

03h38m(0)

Superlaen

04h15m(0)

Hotellid Tallinnas

04h13m(0)

Kodulehed

03h44m(0)

Weckman

04h01m(0)

Biolatte ametlik m..

03h58m(0)

Kasutatud mööbel T..

03h35m(0)

Telgirent24

03h39m(0)

Toonkile Paigaldus..

03h39m(0)

Elion

03h38m(0)

Euroopa Parlament

03h58m(0)

Sotsiaalne kasiino..

03h44m(0)

Tolliagentuur AH S..

04h03m(0)

Marketing Sharks A..

04h04m(0)

Xlaen | Kiirlaen |..

03h39m(0)

Kava

03h42m(0)

Travel1

04h03m(0)

Optimist Creative ..

03h38m(0)

LED pirnid - uus p..

04h16m(0)

»Tonybet pokker ja .. (0) »Puulangetamine (0) »Disain, kleebised,.. (0) »Elektritood Tallin.. (0) »Accounting service.. (0) »Star Peoruum (0) »Kapasore (0) »Elektrik Tartus (0) »Elektrik Tallinnas (0) »Abiprint - Trükite.. (0) »Elektrik Viljandis (0) »Vastused (0) »Swedbank (0) »Digiabi (0) »V-Disain - Liuguks.. (0) »HÜBRIID sisuturundus (0) »Uuskasutuskeskus (0) »Tattoo Tallinn (0) »Torumtööd Tartus (0) »SEB (0) »Valgusreklaamid (0) »Reifed autorehvid .. (0) »Tasuta Otsinguport.. (0) »Kinnisvaralaen (0) »V-Disain (0) »Primend (0) »Malmerk Klaasium (0) »Unimed Ühendatud K.. (0) »Tänavakivide paiga.. (0) »RentCenter.ee (0) »Putkimies Espoo (0) »Kookon nutilaod Ta.. (0) »Tool & Tool OÜ - K.. (0) »Applespot (0) »Laen, kiirlaen, vä.. (0) »Delfi (0) »Minut (0) »Elu24 (0) »E24 (0) »Reporter (0) »Tallinna Postimees (0) »AutoNet (0) »Vanglaplaneet (0) »Novaator (0) »I-kataloog (0) »Eesti raadiojaamad.. (0) »Rate (0) »Viimase hetke reisid (0) »WWW24 - Eesti Inte.. (0) »e-Poed24 (0) »whatCar (0) »Alkeemia (0) »Eesti Kaitsevägi -.. (0) »wwWärav (0) »Läänemaa Portaal (0) »Kinnisvara web (0) »Ehitusinfo - ehitu.. (0) »LHV (0) »Fcr media (0) »Maaja (0) »Kalev (0) »Põllumajandus (0) »Vara (0) »In torque we trust (0) »Kanal2 (0) »Buduaar (0) »Aktiva (0) »Neti (0) »Turismiweb (0) »Teadus (0) »Arvustus (0) »Tark Investor (0) »Ehitusuudised (0) »Unenägude seletaja (0) »Rendiweb (0) »Vello 42 (0) »Eesti Muusika Andm.. (0) »Trip (0) »battleIT (0) »Toidutare (0) »MereBlog (0) »www.reis24.ee - li.. (0) »SHARE.EE Tasuta Fa.. (0) »Külaline (0) »Foorum Kinod (0) »Kaevur.com (0) »Tarbijakaitse (0) »Perenaine (0) »Uus Eesti (0) »Eeva (0) »Peokorraldus24.com (0) »Interjöör (0) »Limusiini Rent Ees.. (0) »Automobilia (0) »ParimIntress.ee (0) »Lomm (0) »ReklaamTube - turu.. (0) »Kool (0) »Katusetööd (0) »Gossip (0) »Maksa makse mõistl.. (0) »Revolutsioon (0) »Pinu (0) »Reisiuudised.ee (0) »Tartu Ülikooli Kli.. (0) »Ilumaailm (0) »ärikataloog (0) »Solaris Kino (0) »Parim Eestis (0) »A1 Rendikeskus (0) »Lillepärg (0) »Kiirlaen.info blog (0) »Eemann Group (0) »Kariplon (0) »JoinEstate (0) »Minotec DC (0) »Eesti Post (0) »Frens (0) »ABC Rent Eesti (0) »Coolhouse (0) »MGS Group (0) »Sanesi (0) »AB Lietuvos draudi.. (0) »Novamed (0) »PPA ,Police and Bo.. (0) »Publicon (0) »Dreamland Home (0) »Lux Express Estonia (0) »Plusprisma (0) »Spa Tours (0) »Mesmorelle (0) »Lincona Konsult (0) »Eesti Kennelliit MTÜ (0) »Helinet Grupp (0) »Hotell London (0) »Eesti Optik (0) »Pädaste Mõis (0) »Sangar (0) »ArtWeb (0) »Elion Esindus (0) »IIZI Kindlustusmaa.. (0) »Infonet (0) »KjaH Looming (0) »Netroo (0) »Suur Eesti Raamatu.. (0) »Alvadi (0) »Northern Icon (0) »Oscarrehvid (0) »Hotell Pallas (0) »TTÜ Üliõpilasküla .. (0) »Speleta (0) »Kris Grupp (0) »Ennustus (0) »InFlame (0) »Koit Nerva FIE (0) »Hotell Tartu (0) »Personaalse Kauban.. (0) »Hotell Olümpia (0) »Elkdata (0) »Erotrade (0) »Saaremaa Spa Hotels (0) »Eckerö Line Ab OY .. (0) »Pipfrog (0) »Nerostein (0) »Newal (0) »Hansabuss (0) »Millbanks (0) »Rahvusooper Estonia (0) »Babahh Media (0) »Musex (0) »Edelgran (0) »50 Square (0) »Vabank (0) »Wavecom (0) »Nordic Digital (0) »Salome Tartu (0) »Golf Estonia (0) »Halla (0) »ID Lam (0) »Tameo MT (0) »Estvan (0) »Messente Communica.. (0) »Tiit-Reisid (0) »United Digital Ret.. (0) »Kihnu Veeteed (0) »Valge Villa (0) »Netikuller (0) »Nordic Digital (0) »Evelekt Hulgi (0) »Felmark (0) »Zone Media (0) »NordicPro (0) »Moonavoor Sisustus (0)