Kurioosum Soomes: pisikurjategijast venelane saadeti välja, aga vägistajad saavad Soome edasi jääda

eestinen

Jordaania seadusandjad kritiseerisid Iisraeli tegevust Jeruusalemmas

Postimees

Reede, 22. märts

Sakala

Kolm kevadeks vajalikku asja pluss boonus: tõhus õhupuhasti, robot, kell ja kõlar

AM.ee - IT uudised, testid

Varese sadamast leitud inimluud jäid mõistatuseks

Saarte Hääl

Sada aastat Vabadussõjast: võitlused Orava pärast (13.–30. märts 1919)

Objektiiv

Mäkinen: hübriidtehnoloogia ei anna rallile midagi juurde. Teeme siis juba elektriautod.

DELFI SPORT > Kõik uudised

Kuidas madrus laeval laamendas, puss hambus

Avaleht

Pika tänava ettevõtjad kardavad käibe langemist

Virumaa Teataja

Valter Parve: Hoogne paigalmarss

Pärnu Postimees

Järva Teataja kuulutused 19. märts

Järva Teataja

Kuulutused, 19. märts

Tartu Postimees

Börs: positiivsus jätkus, samas Facebook langes tugevalt

https://www.aripaev.ee/

Ansambel Swingers annab suure galakontserti Alexela Kontserdimajas

Kroonika > Muusika

Teatrinädal lasteaias

Tallinna uudised

#kõigieesti - jah, sellist Eestit ma tahtsingi

McNeo ühiskonnablogi

Aegean Airlinesi otselennud suveks Tallinnast Kreekasse al 111€

Trip.ee

Lugejakiri: Eestlaste Eesti

eesti.ca - All news

Pornhub avaldas statistika naiste pornoeelistuste kohta

Elu24

VIDEOLUGU: Kevad paneb lambalauda heledalt määgima

Lõuna-Eesti Postimees

Kurioosum Soomes: pisikurjategijast venelane saadeti välja, aga vägistajad saavad Soome edasi jääda

Soome Yle tegi ülevaate Soomest välja saadetud kurjategijate kohta ja selgus, et seksuaalkurjategijad on Soomes soositud: iga kolmas seksuaalkurjategija saab Soome edasi jääda.... The post Kurioosum Soomes: pisikurjategijast venelane saadeti välja, aga vägistajad saavad Soome edasi jääda appeared first on eestinen .

Kolm kevadeks vajalikku asja pluss boonus: tõhus õhupuhasti, robot, kell ja kõlar

Kolm kevadeks vajalikku asja pluss boonus: tõhus õhupuhasti, robot, kell ja kõlar AM 19. märts 2019 - 0:37 (Sisuturundus) Kevad on mõne päeva pärast käes ja see tähendab, et valget aega on ööpäevas juba rohkem kui pimedat. Lume alt on igasuguseid asju välja sulanud, naelkummid kisuvad asfaldilt tükke ja õhus lendleb kevadist tolmu, mis hingamisteedele mõjub. Seega on aeg muretseda koju vajalik varustus kevade vastuvõtmiseks. Ja see varustus on õhupuhasti, robottolmuimeja, aktiivsusmonitor ja veel midagi. Vaatame, kui soodsaks need on peatse kevade alguse ja Gearbesti saabuva 5. sünnipäeva puhul läinud. Alfawise P1 HEPA Mini Desktop Air Purifier Alfawise P1 HEPA Mini Desktop Air Purifier Õhupuhasti on väga populaarne suurlinnades, kus õhusaaste suur, aga tegelikult on see vajalik kodumasin ka neis kodudes, kus elutoas on näiteks kööginurk. HEPA filtriga õhupuhasti eraldab kiiresti toidulõhnad ja värskendab õhku, eemaldades ka tahma- ja tolmuosakesed ning kahjulikud bakterid. HEPA filter on vahetatav, seade ise vaikne ja tõhus kuni 60-kuupmeetristes ruumides. Sobib hästi ka näiteks kontorisse. iLife V7s robottolmuimeja Kevad on suurpuhastuste aeg, samas on see just õige aeg ka robottolmuimeja hankimiseks, mis sinu eest ise toad tolmuvabad hoiab. iLife V7s robottolmuimeja  (praegu hind ainult 151,3 eurot) on nagu robottolmuimejad ikka intelligentne, oskab laadimiskoha pärast puhastamist ise üles otsida ja väldib kohti, kust on oht alla kukkuda. Lisaks kuivale puhastamisele teeb see masin ka märgpuhastust. Tööaeg 110-120 minutit. Sünnipäevapakkumine: NO.1 DT 28 nutikell Kui tahad suure värvilise ekraaniga nutikella, mis peab arvestust sinu liikumise üle, mõõdab pulssi ja loeb samme, siis No.1 DT 28 (hind praegu, sünnipäevapakkumisega 24 eurot) on just sobiv kevadisteks väljaskäimisteks. Tegemist on traditsioonilises formaadis tugeva metallkorpusega ja ümmarguse sihverplaadiga nutikellaga, mis on veekindel (IP68), mõõdab nii pulssi, vererõhku kui vere hapnikusisaldust, näitab WeChati ja teiste äppide teateid ja aitab trenniandmeid salvestada. Eestis pole see küll levinud, aga antud kell toetab ka kaardivaba Alipay makset. Aku kestab ühe nädala. Boonusena Alfawise BS - 28B kaasaskantav ribakõlar Tubaseks kuulamiseks, kuid ka kaasavõtmiseks sobib Alfawise´i stereo-ribakõlar  (hind Gearbesti 5. sünnipäeva puhul praegu 33 eurot), mida võid kasutada nii teleri ees lisakõlarina kui ka kaasavõtmiseks, sest aku on sees. Ribakõlar koosneb neljast kõlarielemendist, sisestada saab mälukaardi, millelt MP3 muusikat maha mängida ning sisse ehitatud on ka FM raadio. Kõlari pikkus on 55 cm ja selle saab kinnitada seinale või panna teleri ette lauale. Uudised Bluetooth seadmed Gearbesti blogi Hiina ime Kodumasinad Nutikellad Robotid Sisuturundus PDF >

Mäkinen: hübriidtehnoloogia ei anna rallile midagi juurde. Teeme siis juba elektriautod.

Kui ralli MM-sarjas ei hakka sõitma hübriidautod, panevad Citroën ja Hyundai pillid kotti.

Valter Parve: Hoogne paigalmarss

Riigijuhid ja teadlased muretsevad Eesti rahvaarvu jätkuva kahanemise pärast, suletakse koole, napib tööjõudu, samal ajal käib meie kõigi silme all inimvara arutu raiskamine. Osa sündinud lapsi jääb ilma sedasorti kasvatusest, mis lubaks neil elus ise ja õnnelikult hakkama saada. Probleemi selgitamiseks on kasutusel termin “NEET-noored”, mis märgib neid 16–26aastasi, kes ei õpi, omanda kutset ega tööta. Kõik neist pole veel kadunud oma vanematele, ühiskonnale, endale – vajatakse aega ja tuge hoovõtuks, aga suur hulk eluga ummikusse jõudnud noori peaks olema väga suur ohumärk meile kõigile.

Lugejakiri: Eestlaste Eesti

Eestlaste Eesti Kõigi Eesti pole mitte kellegi Eesti. Meie jaoks on eestlus midagi enamat kui tunne, meeleolu või üks mitmest valitavast identiteedist. See põhineb aegade algusest hoitud kodumaal, ühisel kultuuril, päritolul, keelel, ka selle nimel valatud verel, ja nii Eesti kui terviku kui ka iga Eesti paigakese oma pärimusel. Ometi kõlab üha valjemalt nende hääl, kes seavad eestluse kui omariikluse aluse kahtluse alla.

Apple tõi välja uue iPad Airi ja Mini: vaata siit, palju need maksma hakkavad

Apple kuulutas täna mõnevõrra ootamatult välja uue iPad Airi ning iPad Mini, andes neile rohkem võimsust ning Airile ka suurema ekraani. Apple tõi välja uue iPad Airi ja Mini: vaata siit, palju need maksma hakkavad avaldati portaalis Digigeenius .

Tõnis Niinemets on “Tagasi”: intervjuud Eesti sportlastega – Ott Tänak ja Martin Järveoja

Kallid “Tagasi” lugejad, käesoleva looga avame intervjuude sarja, kus räägime hetke Eesti spordi ilusatest võitudest, edulugudest, kordaminekutest ja […] The post <b>Tõnis Niinemets on <i>“Tagasi”</i>:</b> intervjuud Eesti sportlastega – Ott Tänak ja Martin Järveoja appeared first on Edasi - Innustav ja hariv ajakiri .

Milline on parim kasutusviis sinu ajale just praegu?

Oma raamatus „Aeg. Aine millest koosneb elu“ kirjutab S. Klein: "... me ei ole stressis mitte sellepärast, et meil ei ole aega. Meil ei ole aega, kuna oleme stressis ja stress tekib kontrolli kaotusest."

Kas Confluence’il põhinevat siseveebi saab kasutada ka mobiilis?

Meilt on palju kordi küsitud – ja viimasel ajal üha rohkem –, kas Confluence’i saab kohandada mobiilseadmele. Jah, Confluence’i saab ... loe edasi » The post Kas Confluence’il põhinevat siseveebi saab kasutada ka mobiilis? appeared first on Ambientia .

UNENÄGUDE SELETAJA - Nädalavahetusel unevõla leevendamine on lootusetu üritus

Nädalavahetusel kauem magamisest jääb nädalaga tekkiva unepuudusega seotud tervisehädade ennetamiseks vajaka, vihjab noorte täiskasvanutega tehtud lühiajaline uuring. "Seda teinud inimeste tundlikkus insuliini suhtes oli kohati isegi kehvem kui neil, kes said pidevalt vähem magada. See tuli meile endalegi üllatusena ja ilmestab hästi, et vähemalt ainevahetusprobleemide ära hoidmiseks kauem magamisest ei piisa, kui unepuuduse all kannatatakse pidevalt," selgitas Christopher Depner, uurimuse esimene autor ja Colorado Boulderi Ülikooli integreeritud füsioloogia dotsent ERR Novaatorile. Tehtud katsetes lasti 14 noorel täiskasvanul magada üheksal päeval järjest viis tundi, kaheksal katsealusel üheksa tundi. Veel 14 uurimisalust magasid tööpäevadel viis tundi ja kahel järgneval päeval nii palju, kui nad ise tahtsid. Loe tervet artiklit:  https://novaator.err.ee/915795/nadalavahetusel-unevola-leevendamine-on-lootusetu-uritus

Kehv keelekasutus peletab kliente

Eestlaste keskmine keeletase on viimastel aastatel halvenenud ning üha enam leiab ka ettevõtete saadetavatest kirjadest kantseliiti – see distantseerib adressaadi ega aita kaasa kirjasaatja eesmärkide saavutamisele.

PZU Kindlustus leidis ärandatud luksusmaasturi Lätist vähem kui ööpäevaga

Kolmapäeva öösel ärandati Laagrist maastur Mercedes-Benz GLS. Tänaseks on PZU Kindlustuse eksperdid koostöös politseistruktuuridega sõiduki leidnud ning see asub Riias politseiparklas. „Sõiduk on kindlustatud PZU-s ning selle leidmiseks kulus PZU töötajatel vähem kui ööpäev. Täname viljaka koostöö eest Politsei- ja Piirivalveametit ning suur tänu kuulub tähelepanelikele kaaskodanikele,“ ütles PZU turundus- ja kommunikatsioonijuht Triin Piibor. Tuletame […] The post PZU Kindlustus leidis ärandatud luksusmaasturi Lätist vähem kui ööpäevaga appeared first on Pzu.ee .

Lihtsuse talutav kergus

KUIDAS MUUSIKAL MEHE MURDIS: Marek Reinaas sõitis koleda ilmaga Viljandisse Ugala teatrisse, endal süda umbusku täis. Seal oli muusikal „Once“. Tagasi sõites kirjutas ta kõiki liiklusreegleid rikkudes ning vaid vasakut kätt roolil hoides parema käega selle loo. Muusikal on üks kummaline žanr, millest ma tõelise eesti mehena pole kunagi aru saanud ega osanud lugu pidada. […]

SA Läänemaa pakub tööd turismiinfokonsultandile

Sihtasutus Läänemaa vajab oma meeskonda TURISMIINFOKONSULTANTI (hooajaline töö 15.mai-15. september).  Sinu ülesanneteks on: klientidele turismiinfo edastamine otse, telefoni ja meili teel; kaupade müük ja turismiinfokeskuse korrashoid; põhitöötaja assisteerimine turismiinfo sisestamisel veebi ja sotsiaalmeediasse. OOTAME SIND kandideerima, kui Sul on: eesti ja inglise keele oskus; kasuks tuleb soome, vene või saksa keele oskus; head teadmised ja […] The post SA Läänemaa pakub tööd turismiinfokonsultandile appeared first on SA Läänemaa .

Plastikakirurg Peep Pree hoiatab: „Kahjuks on tõenäoline, et silikoonide põhjustatud rinnavähk jõuab ka Eestisse.”

Sel nädalal andis Helsingi Ülikooli haigla teada, et kaheksal Soome naisel on avastatud haigus, mille põhjuseks on silikoonist rinnaimplantaadid. Haigust kutsutakse nn rinnaimplantaadilümfoomiks. See ei ole küll rinnavähk, aga on siiski vähk. „Kahjuks on tõenäoline, et varsti avastatakse esimene juhtum ka Eestis,” nendib staažikas plastikakirurg Peep Pree. Tekst: Sirje Maasikamäe, Õhtuleht Foto: Margus Ansu   „On äärmiselt […] The post Plastikakirurg Peep Pree hoiatab: „Kahjuks on tõenäoline, et silikoonide põhjustatud rinnavähk jõuab ka Eestisse.” appeared first on Clinica - Ilukirurgia Erakliinik Tartus .

Jordaania seadusandjad kritiseerisid Iisraeli tegevust Jeruusalemmas

Jordaania seadusandjad kutsusid esmaspäeval valitsust üles Iisraeli suursaadiku väljasaatmisele vastuseks juudiriigi viimase aja tegevusele Jeruusalemma pühapaikades.

Varese sadamast leitud inimluud jäid mõistatuseks

Mustjala kandis Pahapilli külas kaevati uuendatava Varese sadama alalt reedel välja kahe inimese luud. Kuidas need sinna sattunud on, ei oska keegi arvata. The post Varese sadamast leitud inimluud jäid mõistatuseks appeared first on Saarte Hääl .

Kuidas madrus laeval laamendas, puss hambus

Kui pikisilmi oodatud jäälõhkuja Tasuja jõudis 90 aastat tagasi kella poole kahe ajal öösel vastu 20. märtsi läbi paksu jää Tallinna sadamasse, toodi pardalt kaile kaks raudus meremeest. Nad anti politsei kätte.

Börs: positiivsus jätkus, samas Facebook langes tugevalt

Pankade ja naftafirmade aktsiad aitasid USA börsil esmaspäeval tõusta, samal ajal kui Boeing ja Facebook olid tõusu takistajateks, vahendab Reuters. Investorid jälgivad sellel nädalal Föderaalreservi istungit, et saada kinnitust “kannatlikule” rahapoliitikale.

#kõigieesti - jah, sellist Eestit ma tahtsingi

Sündinud on uus kodanikuliikumine: Kõigi Eesti (#kõigieesti). Algatajate ja liitujate põhiline mure on see, et praegune poliitiline olukord ähvardab Eestit vihkamise kraavi tõmmata. Et siin oleme meie ja seal on nemad. Meenutab vägagi Eesti 200 plakatikampaaniat `eestlased siin - venelased teisal`, mis omas väga suurt võimalust alustada ja minna edasi uue kahekõnega; paraku polnud see kampaania piisavalt läbi mõtestatud ja kohkuti rahva esmasest reaktsioonist suisa ära.  Erinevusi Eesti 200`ga siiski on. Sellal, kui Eesti 200 räägib pikast plaanist, seda nii poliitikas, majanduses ja kultuuris, siis Kõigi Eesti tegeleb sellega, mis just praegu toimub. Mõlemad vaated on olulised, nii lühike, kui ka pikk. Kui me ei sea silmi horisondile, siis vaevalt sinna ka jõuame, ent samas, kui jätame märkamata, mis toimub just praegu ja just nüüd, ehk siis kui ei vaata oma jalge ette, võib see pilt horisondist jääda ka viimaseks, mida näeme. Ja mis siis praegu toimub? On`s toimuv ohuks demokraatia jätkumisele, ohuks unistuste Eesti ülesehitamisele? Leian, et on.  Ühe teatava partei juhid räägivad, et kui otsustada kõiges ise, kehtestada karm kord, riigipiir kinni panna, luba rääkida üksnes riigikeeles, siis võiks Eestil lootust olla. Neil on argumendid, mida toetab ajalugu.  Ja siis on teised, kes räägivad, et kui selle teatava partei kõik tahtmised täidetaks, jõuaksime kapseldumisse, oleksime haavatavad ja sama lähedal väljasuremisele nagu need metslased seal saarel, kuhu tsivilisatsiooni ei lubata.  Ikka ja jälle see hirm, et kui kõik see juhtuks, mis siis küll saaks. No ei juhtu, rahunege maha. Vähemasti senikaua ei juhtu, kuni meil on kodanikud, kes häält teevad ja oma arvamust esitavad. Mis puutub hääle tegemisse, siis pange tähele - kodaniku kohus ja õigus ei piirdu üksnes kord kahe aasta tagant numbri kirjutamisega valimissedelile. Kodaniku õigus on häält teha iga päev, mil päike tõuseb ja ka siis, kui see loojunud on. Kodanikul on õigus avaldada oma arvamust lähedastele, sõpradele ja tuttavatele; isegi töökaaslastele. Hoolimata vastuväidete tulvast, et see ei muuda midagi, see siiski muudab.  Jääb üksnes kummitama küsimus - kelle huvides see on, et kodanikul on õigus ja kohustus kord kahe aasta tagant valimas käia, ent ülejäänud aja mokk maas hoida? Minu huvides see pole, selles olen kindel. Meie riik on kodanike riik, meie ühiskond on kodanikuühiskond; hoidkem seda lippu kõrgel!

Pornhub avaldas statistika naiste pornoeelistuste kohta

Pornhubil paluti rahvusvahelise naistepäeva raames kokku koguda naiste kohta käiv statistika, et näha, mis naistele erinevates maailmanurkades meeldib. Kuigi naistepäev oli juba jupp aega tagasi, viskame pilgu siiski naiste eelistustele peale.

SmartWi vaatajakaardi pikendus

Price: 45.00€ SmartWi vaatajakaardi pikendaja võimaldab tuua vaatajakaardi teleri tagant välja, et vähendada teleri ekraani poolt põhjustatud häireid kaardi ja kaardijagaja põhiseadme omavahelises juhtmevabas ühenduses. Komplekti kuulub ainult põhipildil kujutatu ehk kaart selle küljes oleva 15-sentimeetrilise lintjuhtme ja kaardipesaga (lisapildil on näidatud toote paiknemine telerisse paigaldatud kaardilugeja ning SmartWi kaardijagaja kaardi vahel).  

Programm „Kogenud kooli“ toob koolidesse juurde matemaatikaõpetajaid

Täna algab vastuvõtt Tartu ülikooli õpetajakoolituse programmi „Kogenud kooli“, mille eesmärk on leevendada matemaatikaõpetajate põuda Eesti koolides. Iga viies Eesti matemaatikaõpetaja on 60-aastane või vanem. See tähendab, et koolidesse on igal aastal vaja 60 uut õpetajat, aga tööturule tuleb aastas keskmiselt vaid 13 matemaatikaõpetajat. Programmi abil loodetakse tuua koolidesse õpetajaks need, kellel on erialane ja pedagoogiline […]

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimuliitu ei tule, põhjuseks valged südamed sotsiaalmeedias

Keskerakond, EKRE ja Isamaa otsustasid täna hommikul anda alla sotsiaalmeedia survele ja lõpetada koalitsiooniläbirääkimised. Eile hakkas Facebookis levima üleskutse panna oma profiilipildile juurde valge või must süda, protesteerides sel viisil tänase poliitilise olukorra ja loodava võimuliidu vastu. See kandiski vilja. Läbirääkimised said kiire lõpu Täna hommikul toimuski koalitsiooniläbirääkimiste asemel Keskerakonna, EKRE ja Isamaa välkkoosolek, kus […] The post Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimuliitu ei tule, põhjuseks valged südamed sotsiaalmeedias appeared first on LUGEJAKIRI .

Kuperjanovi jalaväepataljon tähistas enda 27. taasloomise aastapäeva avatud ustega

Laupäeval Kuperjanovi jalaväepataljonis toimunud avatud uste päev meelitas kohale üle 300 inimese, kel oli võimalus näha traditsioonilist näidislahingut, proovida sõdurisuppi ning tutvuda nii Eesti kaitseväe kui liitlaste relvastuse ja tehnikaga. Kuperjanovi pataljoni ülema kolonelleitnant Toomas Tõniste sõnul on piisavalt põhjust, et taasloomise päeva tähistada ja selle üle uhke olla. „Kahekümne seitsmes taasloomise aastapäev võib paista kui üks paljudest pikas reas, aga ometi on see oluline päev. Taas on möödunud aasta ajast, mil motiveeritud ja isamaaliselt mõtlevad kodanikud tulid kokku ning hakkasid vaatamata pea olematu relvastuse ja kehva väljaõppega tegema Kuperjanovi jalaväepataljoni. Pataljoni, millest on kasvanud mõjus ja tõhus relv Eesti Vabariigi kaitseks,“ ütles Tõniste. Avatud uste külalistele oli Taara linnaku riviplatsil üles seatud näitus, kus külalised said tutvuda nii Eesti kaitseväe kui liitlaste relvastuse ja tehnikaga. Esmakordselt oli näitusel esindatud ka Scoutspataljoni relvastuses olev jalaväe lahingumasin CV90. Lisaks näitusele said inimesed külastada ka kasarmut ja näha oma silmaga sõdurite olmetingimusi, lasta märki nii paintballi- kui õhkrelvast ning mekkida sõdurisuppi. Päev lõpetas traditsioonilise näidislahinguga, kus Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad matkisid jalaväeüksuse rünnakut vastase positsioonidele. Kokku külastas laupäeval väeosa üle 300 inimese. Kuperjanovi jalaväepataljon taastati 18. märtsil 1992 Võrus Meegomäel ning on täna 2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuludes üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pildid:  https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59281

Euroopa liit ja Nõukogude liit

Ei ole mitte midagi halba ega valet Euroopa liidu vastu olemises. Euroopat ühendav idee on mõte nagu iga teine ja igat ideed võib vaidlustada. Seda enam võib ja tulebki pidevalt kriitilise pilguga käia üle selle idee vormistusest ehk siis konkreetsetest institutsioonidest ja protseduuridest. Taoline kriitiline taas- ja ümbermõtestamine on isegi ülimalt vajalik, et mitte lasta bürokraatia arengu seaduse kohaselt Euroopa liidul muutuda asjaks omaette, iseenda raamistikku ülesehitavaks ja selle sisse lämbuvaks monstrumiks. Kuid igasugune taoline kriitika peab olema argumenteeritud, mitte aga umbmäärane lahmimine stiilis: „kõik need brüsseliidid on ühed kaabakad.“ Võrdusmärgi panemine Euroopa liidu ja Nõukogude liidu vahel on paraku justnimelt taoline, ülemäärase üldistamise tasemel käitumine. Lihtsate võrdluste virvatuli Ma saan täiesti aru, miks ja kuidas taolist võrdlust üles ehitatakse. Sõnaline sarnasus on liiga ahvatlev, et seda mitte ära kasutada. Ja kuna Nõukogude liit on selle võrdluse kasutajate ja järgijate jaoks üheselt arusaadav „kõige halva“ sünonüüm , siis kiusatus sellele lihtsale võrdlusele mängida on seda suurem. Paraku laskutakse säärase üldistamise ja ülelihtsustamise puhul samale tasemele nendega, kes igasugust ebameeldivat märgistavad sõnaga „fašist“. Aga kuna ma väidan, et igasugune kriitika peab olema argumenteeritud, siis järgin omaenda nõudmist. Ehk siis argumenteerin kriitika kriitikat. Miks siis on sisuliselt eksitav Euroopa liidu ja Nõukogude liidu ühele pulgale asetamine? Selle jaoks on ilmselt mõtekas defineerida Nõukogude liit ja siis vaadata, kas võrdlus Euroopa liiduga peab vett või mitte. Põhimõttelised erinevused Loomulikult oleks võimalik seda teha hiiglasliku ja detailse tabeli vormis, mõõdistades kõik nõukogudeliku elukorralduse põhimõtted ja ilmingud, kuid see jääb leheloo formaadist välja. Taandand Nõukogude liidu ideelise ja korraldusliku olemuse mõnele lihtsale väitele. Esiteks ideoloogia – NSVL oli üles ehitatud ühele näilselt lihtsale ideele: anda kogu võim klassikuuluvuse alusel nö lihtrahvale, töölistele ja talupoegadele. Reaalsuses oli see muidugi üks hiiglaslik vale, mida kaugemale NSVL arenes, seda vähem oli sellel kõigel pistmist nö alt-üles riigiehitamisega, tegemist oli ühe partei diktaadile allutatud totalitaarse riigiga. Euroopa liidus ühte ideoloogiat ja ammugi ühe partei diktaati pole. Noh olgu, tinglikult võib öelda, et selleks on usk liberaalsesse turumajandusse, aga seda ideed pole isegi üritatud vormida „kommunismiehitaja käsiraamatusse“, mida siis igale kodanikule taskusse surda ja vastuvaidlematult täitmist nõuda. Võrdlus toob välja paradoksi Teiseks ühtne, parteiliselt kontrollile alluv repressiiv-aparaat. Euroopa liidus pole sellest haisugi, pole ei ühtset salapolitseid, armeest ja sunnitöölaagritest rääkimata. Suure juhi või „püha idee“ solvamise või selles kahtlemise eest GULAGi ei saadeta. Kolmandaks riigi totaalne kontroll inimeste elu, tegemiste ja põhivabaduste üle. Kui NSVL oli absoluutselt riigikeskne moodustis, kus inimelu ei maksnud kopikatki, siis EL on pigem risti vastupidisel põhimõttel tegutsev – kui üldse rääkida siin mingist ülimuslikkusest, siis selleks on indiviidi õigused, kuni võimaluseni riik kohtusse kaevata. Neljandaks inimeste õigus ja võimalus riigist / Euroopa Liidust lahkuda, mida NSVL’is kardeti nagu tuld. Neid näiteid võiks tuua veel ridamisi, aga toon ehk ühe paradoksaalsema: Euroopa liidu kriitikutel on võimalus tõmmata paralleele EL ja NSVL vahele sellepärast, et EL ei ole NSVL. Lõpetuseks aga kordan – Euroopa liidus kahtlemine ja selle kritiseerimine ei ole halb, vaid pigem eluterve tegevus. Aga palun tehke seda moel, mis ei alavääristaks intellektuaalselt nii ütlejat kui kuulajat. --- lugu ilmus siin

Raphael testib: OralClean+Care hambahooldus

Kui inimestele on igapäevane hambapesu täiesti normaalne tegevus, siis tihti unustame me ära koerte hambahoolduse. Ka koerad vajavad hambapesu, kuna pesemata hammastele võib tekkida hambakivi, mis omakorda võib viia igemepõletikuni. Kõige lihtsam on koerte hambahooldusega alustada juba siis, kui kutsikas koju tuleb, nii harjub koer hammaste harjamisega ning suurena selles osas probleeme tekkida ei tohiks.   Roccol ja Raphaelil on minimaalselt ühel tagumisel hambal (mõlemal pool) natukene hambakivi. Et seda juurde ei tekiks, saime kasutamiseks ning proovimiseks Platinum OralClean+Care Classic sprei (LINK) .   Kasutame spreid alates augusti lõpust ning varasemalt oleme proovinud ka OralClean+Care classic geeli (LINK) . Sprei kasutamine Raphaeli jaoks on väga lihtne ning temaga meil probleeme ei ole. Raphael laseb meil rahulikult lasta spreid tagumistele ning esihammastele. Arvestades nende kehakaalu, saavad nad ühel korral 4 sprei“doosi“ millest 2 läheb ühele poole suud (ette ja taha) ning teised 2 teisele poole. Roccoga oli aga natukene keerulisem - kui ta juba kuulis, et ma seda Raphaelile lasen, siis tõmbas ta kõrvad pealigi ja ei oodanud seda hetke üldse, kui ma tema juurde jõuan. Rocco ehmus kuni toote lõpuni kasutamiseni selle sprei hääle peale ning tema sellega kahjuks ära ei harjunudki. Spreid kasutasime 6x nädalas 1x päevas ning nagu ikka ei tohiks koer pool tundi enne ja pool tundi pärast toote kasutamist süüa ega juua.   Lisaks väikesele hambakivile, oli meil probleemiks ka Raphaeli suust tulev natukene ebameeldiv lõhn. Oleme temaga hambaarstil käinud ning muus osas on tema hambad igati korras seega ebameeldiv lõhn ei saa olla seotud mõne igemepõletiku või muu sellise tõttu. Spreid kasutades on aga tema hingeõhk oluliselt paranenud seega oleme me selles osas väga rahul. Esimestel nädalatel me kohe muutust ei märganud, kui mida aeg edasi seda rohkem tundub, et see talle mõjub. Samuti on muutust näha, kui ma olen mõne päeva vahele jätnud või ära unustanud, siis on jälle tunda natukene ebameeldivamat lõhna.   Paar korda nädalas harjasime ka hambaid ning tundub, et hambakivi on natukene vähemaks juba jäänud küll, igatahes juurde ei ole enam seda tekkinud, mis on igati positiivne. Küll aga tooksin välja mõned tähelepanekud sprei ja geeli eripäradest: Mulle endale tundub, et kasutades geeli, lakuvad koerad rohkem ning viivad geeli rohkem enda suus laiali, kui nad seda spreiga teevad. Küll aga on enda seisukohast spreid tunduvalt mugavam kasutada kuna ei pea enda käsi tootega kokku tegema. Ühtlasi on spreid lihtsam doseerida, loed lihtsalt pihustatavate kordade arvu ära, kuid geeli on vaja näpuga mõõta, seda küll esimesed paar korda, siis jääb juba meelde kui palju seda enda koerale anda, kuid siiski on siis vaja ka enda käed pesta ja on natukene rohkem tegemist.   Soovitame antud toodet kõikidele koertele, kellel on probleeme tekkiva hambakivi või ebameeldiva hingeõhuga. Spreid võivad kasutada ka koerad, kellel hambakivi ilminguid veel ei ole, antud toode aitab seda juba varakult sellisel juhul ennetada! Küll aga usun, et sellistest toodetest on kasu siis, kui neid korrapäraselt kasutada ning juurde kindlasti ka aeg-ajalt hambaid harjata!     Autor: Gete ( www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/ )

Riigikogu Avaldus mis vajab viivitamatut täiendamist

Väljaandja: RiigikoguAkti liik: avaldusTeksti liik: algtekstJõustumise kp: 19.06.2002Avaldamismärge: RT I 2002, 52, 326Okupatsioonirežiimi kuritegudest EestisVastu võetud 18.06.2002 Alates 1940. aastast, mil Eestis algas Nõukogude okupatsioon, millele järgnes 1941. aastal Saksa okupatsioon ja 1944. aastal taas Nõukogude okupatsioon, represseerisid ja sundisid Nõukogude ja Saksa okupatsioonivõimud kodumaalt lahkuma rohkem kui viiendiku Eesti elanikest. Mälestades nende kuritegude ohvreid […]

Täname kõiki veebruari annetajaid!

Keila Lasteküla pered tänavad Vanemuise teatrit, kes kinkis meie lastele pääsmed toredale lasteooperi etendusele „Guugelmuugelpunktkomm“. Suured tänud Omnivale, kes kutsus Keila lasteküla kunstiringi lapsed koos juhendajaga Rae vallas asuvasse logistikakeskusesse ekskursioonile. Toimus ka väga põnev kohtumine kunstnikuga, kes kujundab postmarke. Aitäh väga armsatele sõpradele Tallinna Arte Gümnaasiumist, kes juba mitmendat aastat järjest koguvad koolis sõbrapäeval […] The post Täname kõiki veebruari annetajaid! appeared first on SOS Lasteküla .

Sada aastat Vabadussõjast: võitlused Orava pärast (13.–30. märts 1919)

Orava all peetud ohvriterohketes lahingutes õnnestus Eesti rahvaväel peatada punaarmeelaste edasitung ning vältida nende jätkuvaid rünnakuid, mis võinuks tuua kaasa ohtliku sissemurde süvatagalasse. Seejärel aga haarati initsiatiiv ning tõrjuti vastane Pihkva järveni, lühendades sel moel oluliselt Petseri rindelõiku ning kergendades rahvaväe üldist olukorda, meenutab ajaloolane Ago Pajur Vabadussõja 100. aastapäeva teemalise artikliteseeria teises osas. Sada […] The post Sada aastat Vabadussõjast: võitlused Orava pärast (13.–30. märts 1919) appeared first on Objektiiv .

Pika tänava ettevõtjad kardavad käibe langemist

Rakvere Pikka tänavat ootab aprillist oktoobrini põhjalik remont. Piirkonna ettevõtjad on mures oma klientide pärast – kas need ikka leiavad koppade-kraavide vahelt tee üles? Valitseb ka infopuudus, sest senini pole linnavalitsus ühtki ettevõtjat eesootavast ametlikult teavitanud.

Ansambel Swingers annab suure galakontserti Alexela Kontserdimajas

"Eesti Naine 95” gaalakontserdil on laval vaid ühel õhtul ansambel Swingers koos solistide Birgit Sarrapi, Tanja Mihhailova, Mikk Saare, Pearu Pauluse ja Ott Leplandiga. Esitusele tulevad spetsiaalselt selleks õhtuks valitud artistide endi parimad ja "Eesti Naine 95" juubeli erikontserdiks ettevalmistatud palad nii Eesti muusika kullafondist kui ka näiteks Frank Sinatra surematute hittide seast.

Aegean Airlinesi otselennud suveks Tallinnast Kreekasse al 111€

Aegean Airlines pakub hea hinnaga otselende Tallinnast Ateenasse. Edasi-tagasi lennupiletid on saadaval alates 111€ eest. Saadaval on valik lennukuupäevi maist septembrini. Endale sobivaid lennukuupäevi kontrolli läbi momondo.ee või kliki allolevatel näidiskuupäevadel. Hotellid Kreekas Kui otsid soodsa hinnaga öömaja, siis soovitame parima ülevaate ja hinna saamiseks kasutada hotellihindade võrdlusportaali Hotelscombined.ee LENNUPILETID TALLINNAST ATEENASSE Tallinn- Ateena- Tallinn alates 111€ Lennupiletite ostmiseks kliki allpool olevatel näidiskuupäevadel või otsi endale sobivad lennupiletid üles läbi momondo.ee . näited 05.06-11.06 124€ 13.07-19.07 137€ 27.07-02.08 137€ 04.09-10.09 111€ 07.09-17.09 124€ 28.09-04.10 124€

VIDEOLUGU: Kevad paneb lambalauda heledalt määgima

Sulbi küla lambalaudas kostab talve eelviimasel päeval läbisegi hiljuti sündinud tallede hele määgimine, millele sekka vanemad villaandjad aeg-ajalt madalal toonil mõne konkreetsema «mää» või «möö» lisavad. Ja kuigi talleootel lambamammasid on aedikus oma aega ootamas veel üksjagu palju, on kõige kiirem talleralli kevade alguseks siiski läbi saamas.

Kaja Kallas näeb vihapindu teiste laugude all, kuid mitte tigedusepalki oma oravate silmis

Ebaõnnestunud peaminister Kaja Kallas on asunud haukuma vale puu all – ehk jääks enda oma alla? “Kui EKRE enda poliitika tegemise stiili muudab, pettuvad EKRE valijad, kui ei, saab viha õhutamine ja valetamine osaks Eesti valitsuse igapäevasest tegevusest,” leidis Kallas. Kallas kleebib hoolega silte, väites, et Keskerakond kasutavat EKRE-t võimulepääsuks ära. Kui poliitik taob vastandamisega […] The post Kaja Kallas näeb vihapindu teiste laugude all, kuid mitte tigedusepalki oma oravate silmis appeared first on Uued Uudised .

Vaata ehituse teabevara uuendusi

Riigikohus tegi 2019. aasta jaanuaris olulise otsuse ehitise kaasomandi osa ehitamise kohta. Nimelt leidis kohus, et nii ehitise olulise muutmise kui ka ehitise kasutamise olulise muutuse korral on kaasomanikel õigus nõuda eelneva olukorra taastamist. On märkimisväärne, et selliseks oluliseks muutuseks võib olla ka näiteks ehitise osa kütmine õhk-soojuspumbaga.

Baltic Horizon Fund: 2018. aasta konsolideeritud ning auditeeritud majandustulemused

Northern Horizon Capital AS juhatus kinnitas Baltic Horizon Fundi (Fond) auditeeritud 2018. majandusaasta aruande. Finantstulemused ei ole, võrreldes 15. veebruaril 2019 avaldatud esialgsete tulemustega, muutunud. Vara brutoväärtus (Gross Asset Value ehk GAV) 2018. aastal suurenes vara brutoväärtus võrreldes 2017. aasta … Loe veel › Seonduvad uudised Baltic Horizon Fund: 2018. aasta IV kvartali konsolideeritud auditeerimata majandustulemused 18.02.2019 Vara brutoväärtus (Gross Asset Value ehk GAV)Seisuga 31. detsember 2018 oli vara brutoväärtus 260,9 miljonit eurot (seisuga 30. september 2018: 248,6 miljonit eurot). 2018. aasta IV kvartalis viis Kontsern lõpule täiendavate 5-aastaste tag      Baltic Horizon Fondi 2017. aasta konsolideeritud ning auditeeritud majandustulemused 19.03.2018 Northern Horizon Capital AS juhatus kinnitas Baltic Horizon Fundi (Fond) auditeeritud 2017. majandusaasta aruande. Finantstulemused ei ole, võrreldes 15. veebruaril 2018 avaldatud esialgsete tulemustega, muutunud. Fondi vara brutoväärtus 2017. aas      Baltic Horizon Fondi 2018. aasta III kvartali konsolideeritud auditeerimata majandustulemused 12.11.2018 Vara brutoväärtus (Gross Asset Value ehk GAV) Seisuga 30. september 2018 oli vara brutoväärtus 248,6 miljonit eurot – pisut kõrgem kui eelmise kvartali lõpus (seisuga 30. juuni 2018: 248,5 miljonit eurot). 2018. aasta III kvartalis viis Konts     

Põllumajanduskonverentsil on peateemadeks IT kasutamine ja põllumaa tulevik

Sel reedel, 22. märtsil kogunevad põllumajandussektori ettevõtjad ja valdkonna spetsialistid juba neljateistkümnendat korda Olustveres konverentsile „Põllumees kui tippjuht“.

Mööblipoed: Hansapost https://www.hansapost.ee/ - Kiire ja lihtne

E-poodidest ostlemine on muutunud üha populaarsemaks, sest see on kiire ja lihtne. Küllaga ei ole kõik e-poed mugavad kasutamiseks. Hansapostis on väga hea tootevalik ja kogu kaup on lihtsalt e-poes leitav. Tootekategooriad on loogilised ning võimaldavad filtreerida tooteid erinevate filtrite põhjal nagu näiteks hind, bränd, suurus jne. Hansaposti e-poest poodlemine on turvaline. Netikaubamajale on omastatud turvalise ostukoha märgis, mis näitab, et kõiki kliendi õigusi arvestatakse ning võimalik on ka kauba tagastamine 14 päeva jooksul. Kui toodete kohta tekib lisaküsimusi, siis on olemas ka võimalus võtta ühendust klienditoega - väga hea ja sõbralik teenindus. Soovitan Hansaposti, sest see on turvaline ja mugav ostukeskkond. - Raido Tamar

21. märtsini saab e-PRIAs taotleda loomakasvatuse üleminekutoetusi

PRESSITEADE 18.03.2019   Taotluste vastuvõtt algas 2. märtsil ja tänaseks on PRIAle laekunud 1 794 taotlust. Möödunud aastal oli taotlejaid 3 336. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta. Piimalehma kasvatamise otsetoetust on võimalus saada kuni 400 piimalehma pidajal. Toetuse eesmärk on tõsta [...] The post 21. märtsini saab e-PRIAs taotleda loomakasvatuse üleminekutoetusi appeared first on MES nõuandeteenistus .

Vaarika-mascarpone tort beseekattega

Muretaina põhjaks sega nisujahu tuhksuhkruga ja lisa külmad, kuubikuteks hakitud võitükid. Näpi või jahuseks ja lisa munakollased. Sega käte abiga tainas ühtlaseks ning pane tunniks ajaks kiletatuna külmkappi. Rulli muretainas lahti nii, et saad sellest välja lõigata 20 cm läbimõõduga tordipõhja. Tõsta tainarulli abil see küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile, torka kahvliga sisse augud ning küpseta 200-kraadises […]

HP EliteBook 840 G1-G3 – eeskujulikud äriklassi ultrabookid

HP Elitebook 840 sülearvutist on hetkeseisuga väljas juba viis suurepärast põlvkonda. Kõige uuem G5 põlvkond jõudes poelettidele eelmisel aastal ja G4 põlvkond üle-eelmisel aastal, millest tulenevalt me hetkel nendele veel ei keskendu kuna kasutatud äriklassi sülearvutite turul ja meie müügikanalites teevad ilma eelkõige kolm esimest põlvkonda (G1-G3). Alustuseks olekski kohane ära märkida, et HP mudeli [...] The post HP EliteBook 840 G1-G3 – eeskujulikud äriklassi ultrabookid appeared first on Elektroonika24 .