What Netflix taught us about curiosity

European Innovation Academy | World-class entrepreneurship education

Kinokassa TOP: enim inimesi meelitas kinno kogupere animatsioon «UglyDolls: Kolenukud. Film»

Lõppenud nädalavahetuse menukaimaks filmiks Eestis osutus kogupere animatsioon «UglyDolls: Kolenukud. Film».

Kate polnud esimene valik! Piinlik vahejuhtum Williami 21. sünnipäevalt tõestab, et printsi südames oli teine neiu

Kuigi Kate ja William on alates 2003. aastast juba suhtes olnud, siis vaatamata noorele eale jõudsid mõlemad olla ka varem teiste inimestega romantiliselt koos. Üks suurimaid hertsoginna armurivaale oli Jecca Craig.

Suur karistus tuleb aina lähemale: Manchester City heidetakse tõenäoliselt Meistrite liigast välja

Juba mõnda aega on räägitud, et Inglismaa jalgpallimeister Manchester City eemaldatakse Financial Fair Play reeglite rikkumise tõttu Meistrite liigast. Inglismaa meedia teatel on nüüd üsnagi selge, et keeld ka määratakse.

Esimene niide leevendas põllumeestel kõvasti pinget

Silo on tehtud ja nurmedel lõhnavad heinavaalud. Silotegijad ütlevad, et tänavune esimene niide andis kohati rohkem saaki kui eelmisel aastal kõik kolm kokku.

Euroopa jahilaskespordi võistlustel osaleb ka viljandlane

Juuni viimasel nädalavahetusel korraldab Eesti jahispordi liit Harjumaal Euroopa meistrivõistlused kombineeritud jahipraktilises laskmises. Eestit esindab üksteist jahisportlast, nende seas viljandlane Emil Juht.

Tartu noormaadlejad sõidavad Euroopa meistrivõistlustele Poola

Sel nädalavahetusel Poolas Krakówis toimuvatel U-15 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel maadluses esinab Eesti koondist ka viis Tartus treenivat noormaadlejat.

Tallinna-Tartu maanteel hukkus liiklusõnnetuses inimene

Täna kella 16 paiku sai häirekeskus teate, et Tallinna-Tartu maantee 92. kilomeetril Mäekülas on toimunud raske avarii. 

Tüütu oksahunnik võib olla aiapidaja sõber

Iga aiaomanik on olnud vahel hädas oksahunnikuga, mis peale puude-põõsaste lõikamist aeda jalgu jäänud. Kes põletab, kes veab minema. Aga on ka oluliselt parem lahendus, kuidas okstest ka kasu lõigata. Oksad saab kergelt purustada oksamultšiks, mis on aias väga tõhus abimees. Oksamultši kasutusvõimalused on suured. Multš hoiab niiskuse mullas ja ei lase umbrohul vohada. Samuti […] The post Tüütu oksahunnik võib olla aiapidaja sõber appeared first on Harju Elu .

Võsu rannafestivalil astub üles Nublu

26.-27. juulini toimuval Võsu festivalil Nonstop Music esinevad Sigma (UK), Burak Yeter (Türgi) ja Nublu. Lavale astuvad veel 2 Quick Start, Smilers, 5 Miinust, Villem Drillem, Shanon, Liis Lemsalu, Öed, Wateva, Kisma & Victor Crone, Pluuto, Emily J & Xtra Basic. Festivali juhib DJ ja raadiosaatejuht Andres Puusepp. “Tegu on Eesti suve ühe ägedaima rannapeoga. Minu […] The post Võsu rannafestivalil astub üles Nublu appeared first on GoodNews .

Lahkus Eesti vabariigi esimene õiguskantsler Eerik-Juhan Truuväli DELFI

25.06.2019, 15:37 www.DELFI.ee Eerik-Juhan Truuväli Foto: Õiguskantsleri kantselei Täna suri professor Eerik-Juhan Truuväli, kes oli iseseisvuse taastanud Eesti vabariigi esimene õiguskantsler.

Eesti kaitseväelased tähistasid Malis jaanipäeva

Malis operatsioonil Barkhane teenivad Eesti kaitseväelased tähistasid jaanipäeva ühisel koosviibimisel grilli, sauna ja kodumaiste suupistetega. „Jaanipäev ja võidupüha on eestlastele väga olulised tähtpäevad – veelgi enam siis, kui ollakse kodust eemal välisoperatsioonil. Eesti kaitseväelased on Malis igati head tööd teinud, mille üle võivad olla uhked nii kontingendi juhtkond, liitlased kui ka meie lähedased,“ ütles Eesti kontingendi ülema ülesandeid täitev major Jaanus Tuulik. Gao sõjaväebaasis teeniva jalaväerühma Estpla-30 ja rahvusliku toetuselemendi liikmed, kokku ligi viiskümmend kaitseväelast, tähistasid võidupüha ning jaanipäeva üheskoos einestades. Lisaks grill-lihale olid laual ka kodumaised suupisted ja alkoholivabad joogid, mille saatsid toetuseks Saku õlletehas, Viru õlu ja Rakvere lihakombinaat. Jaanipäevale kohaselt oli kõigil sõduritel võimalik leili võtta äsja Malis valminud saunas. Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas. Selle eesmärk on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust. Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59484

Fotograaf Jarek Jõepera: mind inspireerivad inimesed, loodus, masinad & ehe sportlik emotsioon!

Korduvalt auhindadega pärjatud Jarek Jõepera (45) on avalikkusele tuntud eelkõige loodusfotograafina. Tegelikult on looduses müdistamine suures osas hobi […] The post <b>Fotograaf Jarek Jõepera:</b><i> mind inspireerivad inimesed, loodus, masinad & ehe sportlik <b>emotsioon!</b></i> appeared first on Edasi - Innustav ja hariv ajakiri .

Suur Jaanipäeva armu- ja seksihoroskoop! Seda juba maha magada ei tasu!

The post Suur Jaanipäeva armu- ja seksihoroskoop! Seda juba maha magada ei tasu! appeared first on LUGEJAKIRI .

Põlvamaa lasteaednike kaks põnevat päeva Kihnus

Neljateistkümnendat aastat tegutsev Põlvamaa lasteaiaõpetajate aineühendus korraldab igal suvel oma maakonna lasteaedade õpetajatele huvitava õppereisi mõnda põnevasse Eestimaa paika. Selle aasta õppereisi sihtkohaks oli valitud Kihnu saar ja et pikk sõit igavaks ei läheks, otsustati tee peal külastada ka Kilingi-Nõmmel … Jätka lugemist →

Pindala- ja keskkonnatoetusi taotleb tänavu 14 631 põllumajandustootjat

Pressiteade Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet juuni 2019 Pindala- ja keskkonnatoetusi taotleb tänavu 14 631 põllumajandustootjat maist 17. juunini laekus Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) 14 632 taotlust pindalatoetuste ja maaelu arengukava (MAK) loomatoetuste saamiseks. Seda on 258 taotlejat vähem kui möödunud aastal. Taotlusalune pind hõlmab kokku ligi miljon hektarit. Kokku on erinevaid toetuseliike [...] The post Pindala- ja keskkonnatoetusi taotleb tänavu 14 631 põllumajandustootjat appeared first on MES nõuandeteenistus .

Tallinna Keskturg saab uue omaniku

Balti Jaama Turu omanik Astri Grupp  ostis Turukaubanduse Aktsiaseltsile kuuluva Keskturu kinnistu. Kuni detailplaneeringu kehtestamiseni jätkab turu opereerimist senine omanik ning turu külastajate ja kauplejate jaoks ei muutu esialgu midagi. Ka jääb turg endiselt avatuks.

ERR-i teleprogrammide sisu saab nüüd vaadata kogu Euroopa Liidus

Eesti Rahvusringhäälingu teleportaalid on võtnud kasutusele uue isikustatud kontode süsteemi, mille tulemusena saavad end portaalis kasutajaks registreerinud Eesti alalised elanikud vaadata ERR-i telekanalite sisu kõikides Euroopa Liidu riikides.

Saartele veeti jaanipühadel rekordarvu reisijaid

Eesti suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust opereeriv riigifirma TS Laevad vedas jaanipäeva nädalavahetusel ehk vahemikul 21-24. juuni kokku 61 005 inimest ja vedas üle 21 130 sõidukit. Reisijaid veeti mullusest 20 protsenti ja sõidukeid 17 protsenti rohkem. 24. juunil teenindati Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinidel kokku üle 18 000 inimese, mis on TS Laevade ühe päeva […] The post Saartele veeti jaanipühadel rekordarvu reisijaid appeared first on Lääne Elu .

Toomas Alatalu: Venemaa õiguste taastamine sünnitas uued russofoobid

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee otsus taastada Venemaa kaasalöömise Euroopa struktuurides poolt polnud Lääne suurriikide kahepalgelist poliitikat teades mingi üllatus. Peamine majandustegur – Nord Stream2 hakkab ju ikkagi valmis saama.

Eerik-Niiles Kross: Euroopa Nõukogu on alistunud väljapressimisele

Konfliktiväsimus, kodused probleemid, venelaste korrumpeeriv tegevus ja paljude poliitikute põhimõttelagedus võib kergesti viia vanade Euroopa institutsioonide marginaliseerimisele, kirjutab Eerik-Niiles Kross (RE).

Bitcoini hind hüppas nädalaga 2000 dollarit

Krüptovaluuta bitcoini hind tõusis nädalavahetusel kümme protsenti ja ületas esmaspäeval 11 000 dollari piiri. The post Bitcoini hind hüppas nädalaga 2000 dollarit appeared first on Digikapital .

Edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Gran Canariale al 164€

SAS pakub hetkel väga hea hinnaga lennupileteid Tallinnast Gran Canaria saarele. Edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Las Palmase lennujaama on saadaval alates 164€ eest ning hea hinnaga lennupileteid leiab teatud kuupäevadel talvel. Soodsate lennupiletiteni jõudmiseks kliki allolevatel lennukuupäevadel. HOTELLIPAKKUMISED GRAN CANARIAL Varakult ette broneerides leiab Gran Canaria saarel väga hea hinnaga hotellipakkumisi. Kui otsid soodsa hinnaga öömaja, siis soovitame parima ülevaate ja hinna saamiseks kasutada hotellihindade võrdlusportaali Hotelscombined.ee Leia hotellipakkumised endale sobivatel kuupäevadel üles läbi allpool oleva otsingukasti. LENNUPILETID TALLINNAST GRAN CANARIALE Tallinn-Las Palmas-Tallinn alates 164€ Lennupiletite ostmiseks kliki allpool olevatel näidiskuupäevadel või otsi endale huvipakkuvad lennupiletid üles läbi Skyscanneri näidiskuupäevad 30.11-08.12 164€ 08.01-19.01 175€ 08.01-26.01 175€ 26.02-08.03 194€ 26.02-15.03 194€ Rendiauto Las Palmase lennujaamast Parima hinnaga rendiauto otse lennujaamast leiad läbi autorendifirmade hinnavõrdlusportaali Rentalcars.com

Nõmme päästehoone jõudis nurgakivini

Reedel asetasid siseminister Mart Helme, Päästeameti direktori asetäitja Andreas Anvelt, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin, Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ja Ehitus5ECO juhatuse liige Andres Neemre nurgakivi järgmisel aastal valmivale Nõmme päästehoonele.

Eesti plaanib tugevdada põllumajanduslikku koostööd Alžeeria, Egiptuse ja Tuneesiaga

Maaeluminister Mart Järvik kohtus Alžeeria, Egiptuse ja Tuneesia kolleegidega, et tugevdada koostööd põllumajanduses ja suurendada põllumajandustoodete kaubavahetust. Maaeluminister Mart Järvik ning Alžeeria põllumajanduse ja maaelu arengu minister Chérif Omar. Foto: Maaeluministeerium Kohtumisel Alžeeria põllumajanduse ja maaelu arengu minister Chérif Omariga allkirjastati vastastikuse mõistmise memorandum põllumajanduse ja kalanduse osas. Memorandumi olulisusest rääkinud maaeluminister Mart Järvik Loe edasi ›

McDonald’s käive kasvas Eestis 22,9 miljoni euroni

Restoraniketi McDonald’s käive ulatus 2018. aastal Eestis 22,9 miljonit euroni, mis on 9 protsenti rohkem kui 2017. aastal. Baltimaades, Kreekas, Maltal ja Rumeenias McDonald’s arenduslitsentsi omava Malta ettevõtte Premier Capitali käive kasvas kõikidel turgudel ning suurim kasv saavutati Leedus. McDonald’s investeeris Eestis märkimisväärsed 772 tuhat eurot restoranide uuendamisse, mille raames renoveeriti McDonald’s Narva restoran. Uue […]

Kuu­sa­lu val­la õpi­las­lii­ni­de kon­kurss

PARANDUS uudise viimases lauses. Õige on: „Ettepanekuid esitasid nii hoolekogud kui ka lapsevanemad.“ Es­mas­päev, 17. juu­ni oli Kuu­sa­lu val­la­va­lit­su­se kor­ral­da­tud rii­gi­han­ke täh­taeg õpi­las­lii­ni­de ve­da­ja­te leid­mi­seks järg­mi­seks viieks õp­peaas­taks. Kuu­sa­lu val­la­va­nem Ur­mas Kirt­si üt­les, et pak­ku­mi­si esi­ta­ti han­ke kõi­gi­le 16 osa­le. Oda­vaim pak­ku­mi­ne oli 1,6 eu­rot ja kal­leim 5 eu­rot ki­lo­meet­ri eest, aas­ta­ne ko­gu­sum­ma oleks 343 000 eu­rot […]

Luminor: Kinnisvara populariseerimist ei vaja, ta on lihtsalt in

Vaadates pikemat ajalugu Euroopas, on kinnisvara endiselt eraisikute seas üks kõige populaarsem investeering teiste kaalukate valikute reas, edestades näiteks autoostusid. Loomulikult nutitelefoni vastu ei saa vist ükski teine toode, kuid see ei ole ka püsikaup ja vajab sagedast uuendamist. Kui … Loe veel › Seonduvad uudised Uus Maa Kinnisvarabüroo 2012 II poolaasta kinnisvaraturu ülevaade 25.01.2013 EESTI Eesti kinnisvaraturgu iseloomustas möödunud poolaastal enim müügipakkumiste hulga pidev vähenemine. Sarnane olukord oli iseloomulik ka kinnisvarabuumile, kuigi praegusel juhul buumist rääkida ei saa. Ühelt poolt on pakkumiste vähenemis      Korteriomandite turuülevaade 18.12.2015 Käesolev turuülevaade keskendub korteriomandite tehingutele. Maa-amet on kogunud andmeid korteriomanditega toimunud tehingute kohta alates 19.07.2003. Korteriomandite turuülevaates käsitletakse ostu-müügitehinguid, milles müüdavateks objektid      Uus Maa: 2013. aasta II kvartali kinnisvaraturu ülevaade 18.07.2013 EESTI Teine kvartal möödus Eesti kinnisvaraturul aktiivselt, kuigi varasema paari aastaga harjumuspäraseks saanud pidevat tõusu kõikjal enam näha polnud. Selle põhjuseks on kinnisvaraturu liikumine stabiilsuse suunas, sest hinnad on peamistes      

Sekspommi Pamela Andersoni jalgpallurist kallim osutus koletiseks

Telesarjast «Rannavalve» tuntud sekspomm Pamela Anderson (51) on taas vallaline! Naine avaldas sotsiaalmeedias ka šokeeriva põhjuse, miks ta jalgpallurist kallima Adil Rami (33) maha jättis, vahendab The Sun. 

Vanameister John Cleese: London pole enam Inglise linn

Legendaarne Briti koomik John Cleese väljendas arvamust, et massiimmigratsiooni tõttu ei ole London enam Inglise linn. Valdavalt mustanahalise rahvastikuga Nevise saarel elav Cleese vastas kriitikutele, et tema kommentaar pole rassistlik ning et ta “eelistab kultuure, mis ei tolereeri naiste suguelundi sandistamist”, vahendab Summit News. “Mõningate aastate eest väljendasin ma arvamust, et London pole enam tegelikult […] The post Vanameister John Cleese: London pole enam Inglise linn appeared first on Objektiiv .

What Netflix taught us about curiosity

Written by Moniek Tiel Groenestege, from Business Models Inc. Have you ever been asked by a company what your ‘job-to-be-done’ is, why you ‘hire’ their products and what your opinion... The post What Netflix taught us about curiosity appeared first on European Innovation Academy .

Hoiatus: Google’i äpipoest leiti tuhandeid pahavaraga nakatunud võltsrakendusi

Sydney ülikooli teadlased analüüsisid koostöös küberturvalisusfirmaga Data61-CSIRO üle miljoni Google Play poes saada oleva Androidi-äpi ja leidsid, et ligi 49 000 neist on võltsäpid, mis matkivad populaarsete rakenduste kujundust ja funktsioone. Hoiatus: Google’i äpipoest leiti tuhandeid pahavaraga nakatunud võltsrakendusi avaldati portaalis Digigeenius .

Millistel temperatuuridel autosid testitakse?

Enamik autofirmasid peavad arvestama, et nende kliendid võivad elada nii Lapimaal kui Namiibias. Muidugi on autode seadistused vastavalt regioonile natuke erinevad, aga peamised komponendid nagu mootor, interjöör ja elektroonika on samad ja peavad toimima võrdselt nii 40-kraadises pakases kui ka 50-kraadises kuumas. Millistel temperatuuridel autosid testitakse? avaldati portaalis Autogeenius .

Peking-Pariis maratonralli jõuab peagi Eestisse

2. juunil Pekingist teele asunud maratonralli osalejad jõuavad käesoleval nädalal Eestisse. Täna sõidavad vanaautode maratonrallil osalejad Nižni-Novgorodist Zavidovosse, homne päev lõpeb Peterburis. Enne Eestisse tulekut põigatakse Helsingisse. Rallit on Eestis kõige parem jälgida pühapäeval 30. juunil LaitseRallyParkis, kus sõidetakse lisakatse ajavahemikus kell ... Loe kogu uudist

Nutikas kiiver: tagatuled nii tõukekale kui rattale

Nutikas kiiver: tagatuled nii tõukekale kui rattale AM 25. juuni 2019 - 13:22 (Sisuturundus) Kuna mitmesuguseid elektrilisi liikureid on aina rohkem tänavatel, siis kiputakse mõnikord unustama, et ka elektritõukeka, Segway või mõne muu uutmoodi liikuriga on elupäästjaks kiiver. Autojuhtidele ja teistele liiklejatele nähtavaks peab end tegema ka siis, kui kulged tõukeka või monorattaga.  Xiaomil on olemas universaalne kiiver  Smart4U SH50 , mis oma kujult natuke teistsugune, kui tavaline jalgrattakiiver. Põhjus on selles, et kui rattaga ollakse rohkem ettepoole kaldu asendis ja kiiver peab sobituma sellise pea kuklas sõiduasendiga, siis tõukeka või Segwayga seistakse püsti ja kiiver võiks vastavalt sellele olla mugavalt voolujooneline ja jahutav. Erinevalt rattakiivrist, mis on varustatud rohkemate tuulutusavadega, pole seisval sõitjal nii palju "peajahutust" vaja ning venitleerimisavasid on vähem. Samas on kiiver kaitsev igast küljest. Ühtlasi on SH50 ka veekindel, nii et saad seda kasutada halva ilmaga või kui oled jätnud ratta õue. Nutikas tagatuli Kiivri teeb aga nutikaks kuklapoolel asuv tagatuli, millel on mitu funktsiooni. Kui pidurdad, siis töötab tagatuli automaatse piduritulena, lülitudes kiirendusanduri registreeritud pidurdamise puhul korraks sisse. Kui aga õues läheb piisavalt hämaraks, süttib tagatuli, et parandada sinu nähtavust. Tule sisselülitamist kas kogu aeg põlema või vilkuma saab ka ise lülitist teha. Kui oled rattasõidu lõpetanud, lülitab kiivri nutikas tuli end ise 20 minuti pärast välja, et akut kokku hoida. Aku kestab keskmiselt 36 tundi ning laadimine kestab USB kaabliga ligi üks tund. Uudised Gearbesti blogi Sisuturundus Sõidukid Turvalisus PDF >

Ongi jama käes: Euroopa Liidu hääletused pärsivad iseotsustamist

Viimasel ajal on olnud Euroopa Liidu institutsioonides mitu kõrgetasemelist hääletust, kus Eesti otsus on tekitanud kriitikat nii võõraste kui ka omade seas. See on üsna mõjuv löök meie iseotsustamisele suveräänsete riikide liidus, nagu Euroopa Liit tahab olla. Kui rahandusminister Martin Helme Euroopa Stabiliseerumismehhansimi (ESM) küsimuses Luksemburgis ainsana eriarvamusele jäi, jagus talle etteheiteid nii peaministrilt kui […] The post Ongi jama käes: Euroopa Liidu hääletused pärsivad iseotsustamist appeared first on Uued Uudised .

MATTI ILVES: UNGARIS ON PERED OLULISEMAD KUI MAJANDUSKASV!

Ungari valitsus ütleb, et: "Pered on olulisemad kui majanduskasv". Sel nädalal tutvustas Ungari valitsus - peaminister Viktor Orban ja tema valitsev Fideszi partei - uusi meetmeid, mis alates 2020. aastast rahastavad uut perekonna kaitse tegevuskava. Kava peaks suurendama perede rahastamist 695. miljoni euro võrra, moodustades Ungari peredele määratavaid toetusi kokku ligi 4,1 miljardit eurot. Uus eelarve tuleb paar kuud pärast seda, kui peaminister Orban esimest korda teatas, et Ungari püüab rakendada drastilisi muutusi, mis näeksid ette, et vähemalt nelja lapsega naised vabastataks oma sissetulekute eest maksude maksmist kogu ülejäänud elu jooksul. Breitbart Londoniga rääkides märkis valitsusametnik, et Ungari lähenemine rahvastiku vähenemisele ja Lääne-Euroopa partnerite vahel on eksimatult eristatav, kes valivad selle asemel sageli, et neile olulised inimesed tulevad tavaliselt arengumaadest. Valitsuse pressiesindaja ütles: "Euroopa on ristteel. Lääne-Euroopa püüab demograafia probleemiga tegeleda lihtsate lahendustega, mis pakuvad vaid lühiajalisi edusamme, kuid annavad pikaajalisi katastroofilisi tagajärgi." Pressiesindaja mainis ka seda, kuidas Ungari soovib veenda teisi Euroopa riike, et neil oleks tugevam perepoliitika. Kas ka Eesti ei peaks Ungarist eeskuju võtma? Liberaalid on asunud muidugi Ungarit süüdistama natsismis, sest nende uus perepoliitika pidi sarnanema Hitleri omale. Kasutatud allikas: https://voiceofeurope.com/

Pildimängu nr 1611 võitja on välja loositud!

Pildimäng nr 1610 võitja on Raido Tõnisson. Õige vastus: pildil on Marin Tiganik Soovime palju õnne pildimängu võitjale! Auhinnaks saab võitja enda Fitness.ee kontole 500 FITTi (väärtus 10€). FITid laekuvad võitja kontole automaatselt. FIT. Mis see on ja kuidas neid…

Ülemaailmne eestlaste kogukond mälestab Tallinnas nõukogude terrori ja okupatsiooni ohvreid

3. juulil kell 11 toimub Eesti kommunismiohvrite memoriaalis Tallinnas kommunistliku režiimi terrori ohvriks langenud eestlastele pühendatud mälestuspäev.

Gruusia on valmis järgmiseks nihkeks

Ragisevad ja raksuvad muutused on Gruusiale ja grusiinidele omased. Olles täna kärarikkalt ühte meelt, toetatakse homme sama särtsuvalt kedagi teist. Pooltoone ja tõdemusi stiilis „jah, aga“ selles keskkonnas väga ei harrastata. Saakašvili ajajärk Gruusias kestis ligikaudu 10 aastat, Ivanišvili oma on nüüdseks kestnud umbes 8 ja tundub et aeg on küps järgmiseks nihkeks. Need ülemised kaks lõiku kirjutasin ma valmis enam kui kuu aega tagasi, plaanides kirjutada pingete kogunemisest Gruusias. Siis tulid aga muud teemad vahele ja asi jäi soiku. Eile, 20.märtsil toimunud meeleavaldused sundisid aga poolelijäänud artikli juurde tagasi pöörduma. Ainuke, mille ma ära muutsin, oli see, et võtsin maha küsimärgi pealkirja lõpust. Valmisolek on nüüd ilmselge. Põhjus või päästik Loomulikult rääkisid eile kõik meediakanalid protestidest, mille alguspunktiks oli justkui Venemaa Duumasaadiku, kommunist Sergei Gavrilov esinemine. Asi justkui imelihtne – Venemaa esindaja istus Gruusia parlamendi spiikri tooli ja rääkis sealt vene keeles. Ehkki tõenäoliselt oli tegu protokollilise apsakaga ürituse korraldajate ehk Gruusia enda ametnik, pole see enam oluline. Sümboolselt nägi asi välja tõepoolest halb. Kuna Gruusia loeb Abhaasiat ja Lõuna-Osseetiat okupeeritud aladeks, siis istus spiikri toolis okupandi esindaja. Ning mitte lihtsalt esindaja, vaid mees, kes on seda okupatsiooni ise heaks kiitnud. Veelgi enam, Tbilisi tänavatel leviva versiooni kohaselt olla Gavrilov suisa ise osalenud sõjategevuses Abhaasia poolel Gruusia vastu. Gavrilov ise seda mõistagi eitab, väites et pole iial relva käes hoidnud ning et ta on osalenud vaid humanitaarsetes abiaktsioonides, kuid teeb seda ausalt öeldes närviliselt ja rabedalt. Kuhupoole liigub pendel? Kuhu on siis valmis nihkuma Gruusia ja mis nihetest me üldse räägime? Jah, loomulikult omamoodi suurim nihe oli iseseisvumine Nõukogude Liidu lagunemise aegu. Paraku aga toimus Gruusias sama, mis kodeeris sisse pikaajalised probleemid paljudes post-sovetlikes riikides: võimu juurde ja lähedale jäid suuresti samad inimesed. Esimene post-sovetlik president Gruusias oli Mihhail Saakašvili, kes murdis riiklik-ühiskondliku arengu pendli lahti tollest korruptiivsuse, totaalse riigivarguse ja ebaefektiivsuse nurgast, kuhu riik oli takerdunud. Tõsi küll, ta tegi seda selliste meetoditega, mis sünnitas loomulikult ka paksu verd ning lõppes samamoodi tänavarahutustega. Omamoodi iseloomulik oli see, et Saakašvili poolt tagantpiitsutatud läänesuundumust saabusid vaigistama kõigepealt vene relvad 2008.a sõja käigus ja siis piiramatute finantsvahenditega Bidzina Ivanishvili. Ma ei süüdista Ivanishvilit Moskva agendiks olemises, kuid riik naases segaste skeemide praktikate juurde, mille üheks väljapaistvaks näiteks on Anaklia sadama ümber toimuv ( üliperspektiivikas rajatav süvasadam , mis on risti vastu Moskva huvidele). Gruusia poliitiline maastik on segane ja killustatud ning uut suunamurdjat pole veel nimeliselt võimalik välja tuua, kuid eilsed sündmused näitavad, et ühiskond on muutuseks valmis. --- lugu ilmus siin , samast tehtud ka kuvatõmmis

Sylt In Summertime

Short Facts about Sylt: Northernmost island of Germany with a 40-kilometer-long sandy beach in the North Sea Part of Nordfriesland district in Schleswig Holstein belonging to the North Frisian Islands and well-known for its distinctive shape Famous Places: Westerland and... The post Sylt In Summertime appeared first on Worldticket .