Eesti Metsa Abiks pöördus luitemetsa raie pärast rahvusvahelise järelevalvaja poole

Postimees

Järjejutt: Dr Wallachi loeng “Surnud arstid ei valeta”

Telegram

After the vaccine boost, what’s next for the commodity dollars? – Special Report

XM

Viru jalaväepataljon tähistas 103. aastapäeva

Kaitsevägi

Kvaliteetse une otsimine – mis muudab vedrumadratsi nii eriliseks?

AM.ee - IT uudised, testid

MyFitness Solaris 7. sünnipäev!

MyFitness

Sotsiaalmeedias kütab kirgi debatt koolide distantsõppe teemal

Pidevalt suurenevad koroonapositiivsete numbrid on tekitanud laiemalt arutelu, millised piirangud tuleks vastu võtta ning millised mitte. Üks mõttekoht on koolide distantsõppele saatmine enne jõuluvaheaega, mida pooldab Tartu ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer. Neljpäeval tegi ta sotsiaalmeedias postituse, loomaks arutelu pedagoogide ja lapsevanemate vahel ning täna hommikuks oli kirjutise alla kogunenud kommentaare ja arvamusi üle saja, sealhulgas rääkis kaasa ka näiteks teadusnõukoja liige Irja Lutsar. 

Eesti Metsa Abiks pöördus luitemetsa raie pärast rahvusvahelise järelevalvaja poole

Kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) analüüsis riigimetsa majandamise keskuse (RMK) metsamajandamiskava Treimani-Metsapoole küla ümbruse ja Ikla–Oandu matkaraja metsas ning täheldas ridamisi puudujääke FSC (Forest Stewardship Council) ehk säästva metsamajandamise sertifikaadi reeglite täitmisel. Täna hommikul edastas kodanikuühendus oma tähelepanekud FSC sertifikaadi järelvalveorganisatsioonile NEPCon (Nature Economy and People Connected).

Pereõde: ükski alkoholikogus ei ole ohutu – alkohol on oma olemuselt mürk ja täpselt sellena ta ka organismile mõjub

“Puutun pereõena oma töös kokku väga paljude inimestega, kes ei ole endale teadvustanud, millist mõju sage alkoholitarvitamine nende tervisele avaldab. Minu juurde jõuavad inimesed erinevate terviseprobleemidega, aimamata, et selle põhjuseks võib olla ka alkohol,” kirjutab pereõde Lilli Gross. Loe " Pereõde: ükski alkoholikogus ei ole ohutu – alkohol on oma olemuselt mürk ja täpselt sellena ta ka organismile mõjub " täispikka artiklit portaalist Tervisegeenius .

Koduseinte toel olid Paide vikingid taas alistamatud

Paide Viking Window korvpallimeeskond võitis eile oma kolmanda kodusaalis peetud I liiga kohtumise. Seni ei ole kodupubliku ees veel kaotusekibedust tuntud.

10 lugu nädalavahetuseks: õnnetu armulugu või kupeldamine, maalikunstniku müsteerium, Kristiina Ehini maakodu, saladuslik rikas daam

Kaks aastat kadunud maalikunstnik leiti üles, rikas ja saladuslik daam, Martin Veinmann elust ja tööst, Kristiina Ehini ja Silver Sepa imeline maakodu ning Anu Saagim elukoolist. Ja palju muud.

Virumaa noore muusiku kolmas preemia tuli Rakverre

Jõhvi Kontserdimajas toimus neljapäeval esmakordselt Virumaa muusikakoolide konkurss "Virumaa Noor Muusik 2020" tiitlile ning selle võitis 11-aastane Beatriche Huber Narvast.

Edasi #7 kaanepildi autor Leslie Laasner: mul on omadus näha kõiges midagi ilusat

Edasi talvenumbri esikaant ehib Leslie Laasneri maal kaunist näitlejannast Hele Kõrvest. Kuidas kaanepilt sündis ja mis rolli mängivad […] The post <b>Edasi #7 kaanepildi autor Leslie Laasner:</b> mul on omadus näha kõiges midagi ilusat appeared first on Edasi - Innustav ja hariv ajakiri .

GRAAFIK | Pooltele Eesti inimestele on rahapuudus igapäevane stressiallikas

Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse tellitud uuringust selgus, et kõige suuremaks stressiallikaks peetakse raha puudust. Raha kõrval peaaegu võrdseteks stressiallikateks on töö (45%) ja tervis (41%), vähem põhjustavad inimestel stressi suhted (27%) ja perekond (20%).

Väga heasse hoogu tõusnud Selver tegi kübaratriki, kuid tahab astuda ka järgmist sammu

Võrkpalli Credit24 Meistriliigas võõrustab Tallinna Selver selle nädala ainsas matšis Pärnu VKd. Postimees näitab kell 17 algavat kohtumist otsepildis.

Peeter Ernits - Karm õhtu oli. FB

Peeter Ernits Karm õhtu oli. PBK pühendas terve saate hiljuti Postimehes avaldatud Triin Teramäe artiklile, kus autor muretseb eesti keele säilimise ja sundintegratsiooni pärast. Kogu lugupeetud seltskond eesotsas Taļlinna linnapea Mihhail Kõlvartiga peksis lindistused ajal autorit.

Aitäh, et olete meiega!

Tänavune keeruline koroona-aasta pani inimesi rohkem märkama neid, kes kogukonda aitavad ja toetavad. Saare maakonna tervise- ja sotsiaalvaldkonna aasta tegijate tunnustamiseks esitati koguni 26 tublit inimest.

Urmas Paet: inimõiguste rikkumine Valgevenes on süsteemne

Vaatamata Lukašenka režiimi repressioonidele jätkuvad meeleavaldused Valgevenes juba üle saja päeva. Pidevalt pikeneb ka Valgevene inimeste vastu toime pandud inimõiguste rikkumiste loetelu.

Mihkel Kunnus: viletsuse traditsioon

Hasso Krull kirjutas hiljuti essee, mille pealkiri oli «Konservatismi viletsus». Pealkirja-viletsuste traditsiooni tundmata – ja see on konkreetsel juhul üks õige vähe tuntud traditsioon – on vääritimõistmised kerged tulema. See neetud kemplus «abielu» mõiste ümbergi on ju sellest, et sellel sõnal on erinevates traditsioonides erinev tähendus (ühes on see üks keskne sakrament, teises pelgalt perekonnaseisuametis kasutatav juriidiline termin jne).

Täiendavad piirangud COVID-19 viiruse tõkestamiseks kauplustes, kaubanduskeskustes ja toitlustus- ning meelelahutusasutustes

Alates 05.12.2020 kehtivad täiendavad piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kauplustes, kaubanduskeskustes ja toitlustus- ning meelelahutusasutustes.

Reporter: Eesti TOP10 hääletajate vahel loositud Apple Watch 6 võitja on selgunud!

Millega Teie novembrikuus hakkama saite? Kus käisite ja kellega pidutsesite? Kas terviseametist või politseist pole teile veel helistatud? Võibolla on hoopis Reporter Teile helistanud?

Kolm Basso Profundot 13.04.2021 - 19:00 -

T 13. aprill kell 19 Pärnu kontserdimaja K 14. aprill kell 16 Estonia kontserdisaal Kontserdisari „Lõunamuusika“ N 15. aprill kell 19 Jõhvi kontserdimaja R 16. aprill kell 19 Tartu ülikooli aula Kavas: Schubert, Cannio, Denza, Mussorgski, Borodin, Glinka, Pahmutova, Zatsepin, Dunajevski Sügavaima häälega meesvokalistidest ehk basso profundo lauljatest moodustatud ansambel Kolm Basso Profundot annab kontserte kõikjal maailmas. Ansambel on esinenud koos kammerorkestriga Moskva Virtuoosid ja teiste orkestritega. Tänasel kontserdil kõlavad just sellele koosseisule kohandatud seaded saksa, itaalia ja vene autorite loomingust, mille ühisnimetaja on meloodilisus ja südamlikkus. 

Kirjanikupalga saajad 2021–2023

Selgunud on kirjanikupalga saajad aastateks 2021–2023. Valituks osutusid Veronika Kivisilla, Made Luiga (Mudlum), Kaur Riismaa, Lauri Sommer ja Jaanus Vaiksoo. Kandidaate oli kokku 39. Komisjoni kuulusid Triin Soone (Eesti Lastekirjanduse Keskus), Ilvi Liive (Eesti Kirjanduse Teabekeskus), Kaidi Urmet (Eesti Kirjastuste Liit), Mihkel Volt (Eesti Rahvusraamatukogu), Janika Kronberg (Eesti Kirjanike Liit), Eeva Park (EKL), Indrek Koff […]

Järjejutt: Dr Wallachi loeng “Surnud arstid ei valeta”

Joel D. Wallach on USA-s väga populaarne arst, kelle teooriad toitumisest ja tervisest selgitavad, et nn loomulikku surma põhjustab enamasti vale toitumine. Avaldame järjejutuna kokkuvõtte Wallachi loengust “Surnud arstid ei valeta”. Esimeses osas kirjutab ta, kuidas temast arst sai ja avaldab pikaealisuse kolm peamist tingimust.   Joel D. Wallach on pärit Missouri osariigist taluniku perest. […] The post Järjejutt: Dr Wallachi loeng “Surnud arstid ei valeta” appeared first on Telegram .

After the vaccine boost, what’s next for the commodity dollars? – Special Report

It’s been a roller-coaster year for the commodity-linked dollars of Canada, Australia and New Zealand as the global pandemic has wreaked havoc on international trade and on commodity prices – the lifelines of the three economies. But as countries around the world make progress towards recovering from the once-in-a-generation crisis, Australia and New Zealand seem poised to bounce back the quickest. Canada’s recovery may be slightly shakier due to its over dependency on the United States and oil exports. But [..] The post After the vaccine boost, what’s next for the commodity dollars? – Special Report first appeared on XM .

Malle Pärn: kas on ikka vaja neid rakendusakte, austatud peaminister?

Kumma poole te valite? The post Malle Pärn: kas on ikka vaja neid rakendusakte, austatud peaminister? appeared first on Objektiiv .

Lähiriikide hinnavõrdlus: kus saab Mercedes-AMG GLE eest 362 000 eurot maksta?

Kui uued autod tunduvad Eestis kallid, siis tegelikult on nad meil „odavad“. Lähiriikides võib sama mudel maksta kaks-kolm korda (!) rohkem kui Eestis. 612hobujõuline Mercedes-AMG GLE 63 S on hea auto. Väga hea, ja ka väga kallis. Eestis maksab see 140 148 eurot – on ju kallis! Või siiski mitte? Meie armsad põhjanaabrid soomlased oleks sellise hinna üle ilmselt pisarateni ... Loe kogu uudist

LHV panga teenused olid suures osas häiritud

Kodumaise LHV panga internetiväljund ja äpp langesid täna pärastlõunal rivist välja, teha ei saanud pangaülekandeid ja probleeme oli ka kaardimaksetega.

Müüa majaosa, 3 magamistuba Nurme põik 30, 219 000 EUR

Harjumaa , Viimsi vald , Haabneeme , Nurme põik 30 - 7 , 4 tuba, 2 korrust, korteriomand, kivimaja, $$building_status_good_condition$$, heas korras, ehitusaasta 2007, elamispind 125 m², kogupind 158,5 m², keraamiline pliit, saun, dušš, boiler, põrandaküte, gaasiküte, külmik, Internet, telefon, parkimine tasuta, tsentraalne vesi, kanalisatsioon, terrass, elekter, garderoob, pakettaknad, parkett, köögimööbel, ühistransport, panipaik, turvauks, aiaga ümbritsetud, mets lähedal, meri 1,5 km, teed heas seisukorras, 219 000 EUR 1381.70 EUR/m2 Müügis Viimsis, Haabneemes heas asukohas katuseterrassi, auto varjualuse ja sooja panipaigaga ridaelamuboks. RIDAELAMUBOKS Ridaelamuboks on 4-toaline, 3 magamistoaga. Esimesel korrusel asuvad soe panipaik, tuulekoda, elutuba avatud köögiga, WC ning päikesepoolne terrass. Teisel korrusel asuvad kolm magamistuba, walk-in garderoob, vannituba, saun ja päikesepoolne rõdu. Katusel asub katuseterrass, kus saab päeval päikest võtta, õhtul aga päikeseloojangut nautida. Esimese korruse põrand ja köök renoveeritud 2018. aastal. Ridaelamuboksil on eraldi gaasikatel, mis tagab soodsad kommunaalkulud. Esimesel korrusel on vesipõrandaküte, teisel korrusel radiaatorid, vannitoas elektripõrandaküte. Kõikides tubades on võimalik eraldi reguleerida temperatuuri. Kui kevad-sügisel on mõnus istuda tuulevaiksel alumisel terrassil, siis suvel on võimalik päikest võtta privaatsel katuseterrassil. Saunast tulles saab end aga jahutada rõdul. Ridaelamuboksi jääb sisse köögimööbel koos tehnikaga. PARKIMINE Ukse ees asuvad kaks parkimiskohta, millest üks varjualusega, tänu millele ei lähe kunagi auto klaasid härma. Lisaks asub hoovis kaks külaliste parkimiskohta kogu maja peale. Parkimiskohtade jaotus on määratud kasutuskorraga. KOMMUNAALKULUD Talvised kommunaalarved on ligikaudu 180 eurot ja suvel ligikaudu 70 eurot. Kommunaalarved sisaldavad suvel muruniitmist ja talvel lumekoristust, mida korraldab haldur terve maja peale. Kommunaalarvetele lisand

Viru jalaväepataljon tähistas 103. aastapäeva

Viru jalaväepataljon tähistas eile pärja asetamisega Narva garnisoni kalmistule oma 103. aastapäeva. „Neljas jalaväepolk oli 103 aastat tagasi parim, mis Eestil oli enda kaitseks kohe lahingusse saata“, ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga. 4. Eesti jalaväepolk läks Vabadussõja alguses 28. novembril 1918 Narvas esimesena vene vägede vastu lahingusse ning …

Piparkoogimood

PiparkoogiMaania tähistab tänavu oma 15. sünnipäeva fantaasiarohke piparkoogikunsti näitusega, mille inspiratsiooniallikaks on mood. Autoriteks on 100 andekat loovinimest erinevatelt aladelt.   Seekord kutsutud osalema ka  moedisainerid, kes varem pole piparkoogimoe alal kätt proovinud. Näituse jaoks küpsetati ära 300 kg taignast. Oma lennuka väljapanekuga soovivad loovinimesed tuua pühadeaega rõõmu ja mängulisust ning inspireerida teisigi fantaasiarohkeid piparkooke tegema. Pealegi on […] The post Piparkoogimood appeared first on Veebiajakiri Femme .

Brigitte Susanne Hunt

Retseptid 4-le EELROOG Susi sind söögu! kimchi / marineeritud veis / vetika tšips / koriander / riisipaberi tšips  Böff à la tartar 280 g veise sisefilee  30 g šalottsibul  3 spl sojakaste 2 spl seesamiõli 1 spl must riisiäädikas 10 g seesamiseemned Ume ploomiga Maitsestamiseks: sool, pruun suhkur, pipar Valmistamine: Lõika veise sisefileest kuubikud (umbes […] The post Brigitte Susanne Hunt appeared first on TV3 .

Kvaliteetse une otsimine – mis muudab vedrumadratsi nii eriliseks?

te vajadustega kokku. Neile kelle kehakaal on kuni 60kg, soovitavad spetsialistid pehmemat madratsit, ning üle 60kg keharaskuse puhul keskmise kõvadusega madratsit. Kõvad madratsid sobivad neile, kes kaaluvad üle 90kg.  Õige kõvaduse valimisega kohandub madrats täiuslikult sinu kehakujuga, mis aitab sul lõõgastuda ja nautida maksimaalset mugavust. Selleks, et luua tervislik unekeskkond, on oluline pidada silmas madratsi materjali. Seega pööra tähelepanu sellele, kas sinu poolt valitud madrats on hügieeniline, õhku läbilaskev ja ei kogu tolmu, lestalisi ega hallitust. Nii on sul võimalik tagada mitte ainult mitmete aastate pikkune kasutamine vaid samuti tervislikud tulemused. Päri küsimusi. Madratsid pole igapäevane ost, seega on normaalne olla segaduses erinevate tüüpide ja saadaval olevate eelistuste vahel. Kuid ära osta lihtsalt esimest madratsit mille leiad, võta aega ja räägi müügiesindajate või nõustajatega. Nad võivad sind tõeliselt aidata õige madratsi leidmisel – madrats mis vastab ootustele ja magamisharjumustele. Ja kui soovite rohkem teada saada tervise ja madratsite kohta, leiate selle uuring huvitavat. Määra endale eelarve. Enne kui ostad madratsi, siis sea endale eelarve. Mõtle kui palju sa võid ja tahad võimaldada uue ostu tegemiseks. See aitab sul valikut piirata ja muudab lihtsamaks parima madratsi leidmise eelarvega, mille oled endale seadnud. Kas vedrumadratsid sobivad kõigile? Seda madratsitüüpi peetakse üheks kõige mitmekülgsemaks madratsiks. Seda tänu oma pikaealisusele ja erakordsele võimele kohanduda erinevate kehatüüpidega. Vedrumadratsid võivad sobida peaaegu kõigile, kuid enamus inimeste jaoks võivad nad olla eriti kasulikud. Kui sa kannatad seljavalu käes Tänu eelnevalt mainitud vedrude taskutesse mähkimise tehnoloogiale on sellistel madratsitel võimalik jõuda maksimaalse kohandumiseni erinevate kehatüüpide jaoks. Madratsi põhi on tavaliselt jaotatud viieks kuni seitsmeks anatoomiliseks tsooniks, mis tagavad, et iga kehaosa vajuk

Abordi kättesaadavus on elementaarne

Eile selgus, et riigikogu eraldab “katuserahadest” suurima tüki ehk 141 000 eurot abordivastasele liikumisele MTÜ Elu Marss. Feministeeriumi toimetaja Aet Kuusik loetleb kolm põhjust, miks see otsus on kahjulik. Esiteks Katuseraha jagamine oma huvigruppidele või enda erakonnaga seotud ühendustele on ebaeetiline. Igasuguste toetuste jagamine peaks toimuma konkursside käigus, kus võidab parim idee ning erakondade ja … The post Abordi kättesaadavus on elementaarne appeared first on Feministeerium .

MyFitness Solaris 7. sünnipäev!

7.12-13.12 tähistame MyFitness Solarise klubi 7. sünnipäeva! Plaanis on eritreeningud, võistlused ning üllatused sponsoritelt! E. 7.12 3 € KÜLASTUS T. 8.12 SÕBRAPÄEV – haara sõber kaasa! Infokioskist saad sõbrapileti, mis kehtib MyFitness Solarises nädala lõpuni K. 9.12 BodyCombat powered by PULS N. 10.12 Cardio legs, Cardio arms powered by Red Bull R. 11.12 TASUTA LIITUMINE!… The post MyFitness Solaris 7. sünnipäev! appeared first on MyFitness .