Pressiteade- 15. juunil 2020 möödub 5 aastat Eesti Lasteaednike Liidu (ELAL) suuraktsioonist “Lasteaiaõpetajale õpetaja palk!”

Ajakiri Lasteaed

Kasulikud nõuanded: kuidas väikeste muudatuste abil elektri arvelt raha säästa?

Eesti Energia uudiste RSS voog

Fookuses: kuidas saaks riik edendada tõelise kodanikuühiskonna toimimist?

Rahvuslane

Naabri õnn ja tervendaja Volli

Ajaleht KesKus koduleht

EKRE ja Isamaa esitasid oma kandidaadid Eesti Panga nõukogusse

Isamaa esitas Eesti Panga nõukogu liikmeks Sven Sesteri ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitas nõukogu liikmeks Jaak Valge. 

Nädala ilmaprognoos: taevataat kostitab aeg-ajalt vihmasabinaga

Homme kujundab meie ilma kitsas kõrgrõhuvöönd keskmega Valgevene kohal paikneva lõunatsükloni ja Põhja-Soome madalrõhkkonna vahel. Ida-Eestis on ilm kuiv, lääne pool võib veidi hoovihma tulla.

KUULA | Epp Kärsin: seksuaalsus on suur osa meie enesekuvandist ja identiteedist ka juhina

Veiko Valkiaineni vestluskaaslane, tingimusteta armastuse maaletooja Epp Kärsin lausub, et õigesse konteksti asetatuna ja sobiliku rakursi alt esitatuna avardab seksuaalsuse teemakäsitlus juhtide teadlikkust seksuaalsuse mõjust meie juhtimiskvaliteedile.

Tõsielustaar Merylin Nau näitab paljastaval pildil, mis juhtub, kui liiga väike rätik osta

Modell ja tõsielustaar Merylin Nau andis Instagramis teada, et on kolinud, kuid tegi seda sellise pildiga, millisega tavaliselt uut kodu ei tutvustata.

Juutuuber Evert Poom: ma ei ole kedagi rassistiks kutsunud, kommenteerisin vaid, milline on Eesti ühiskond

Populaarne juutuuber Evert Poom, kes on tuntud Eesti telesaadete pilamise poolest, sõnas, et tema Instagramis tehtud sõnavõtt ei olnud selleks, et kedagi rassistiks nimetada, vaid kommenteeris olukorda Eesti ühiskonnas.

Toomas Alatalu: USA illusioon rasside võrdsusest purunes esimese üleriikliku vapustuse ehk pandeemia puhkedes

Ameerika on juba terve nädala äganud rassismi vastu suunatud ja ka rassistlike väljaastumiste laine all. Neile, kes jälgivad ainult USA välispoliitilist tegevust, on see mõistagi korralik üllatus.

Reporter: Kui riik appi ei tule, saabub ilmselt pankrot

Trükivärskes ulmepõnevikus saab kiigata viikingiaegsesse Emajõelinna

Paar päeva tagasi tuli lugejate ette Paavo Kanguri «Viiking Sveni seiklused Tartos ja reis Bagdadi». Autor on selle liigitanud ajalooliste ulmepõnevike hulka, lugeja leiab end seiklemas viikingiaegsel Hõbevalge teel.

ERR ei peaks pikka suvepuhkust rahapuudusega põhjendama

Rahvusringhäälingu suvepuhkusele minek toimub üha varem: kui enne prooviti kuni jaanipäevani originaalsaateid teha, siis nüüd algab korduste, kokkuvõtete ja Eurovisiooni ajastu lume minekuga, kritiseerisid Rein Lang ja Väino Koorberg Kuku raadio saates «Olukorrast ajakirjanduses». Ressursipuudust ei saa pika suvepuhkuse põhjenduseks pidada, sest Langi hinnangul on ERRil rohkem probleeme ressursi kasutamise kui selle puudumisega.

Kasulik lahendus: seinapistiku pesadesse integreeritud USB kiirlaadijad

saadaval JUNGi klassikalise LS-sarja või modernse A-sarja disainiga ning sobituvad vastavatesse standardraamidesse. JUNG Quick Charge kiirlaadija töötab järgmiste standarditega: Apple 2.4 A Samsung Adaptive Fast Charging Qualcomm Quick Charge 3.0 USB Battery Charging USB Power Delivery. Lahendused Kodumasinad Komponendid PDF > ..

Priit Pedajas alustas Ugalas suvelavastuse "Katkuhaud" proove

Esmaspäeval algasid Ugala teatris suvelavastuse "Katkuhaud" proovid. Ugala 100. hooaja lõppakordina toob lavastaja Priit Pedajas publiku ette Ene Mihkelsoni mitme auhinnaga pärjatud ajaloolise romaani "Katkuhaud", mida on tihti võrreldud Sofi Oksaneni "Puhastusega".

VIDEO: Aafriklaste suur grillipidu hirmutas tallinlasi ja see paneb mõtlema turvalisuse kadumisele

Uutele Uudistele laekus üks video aafriklaste laupäevasest grillpeost Tallinnas Nõmmel, mis häiris kohalikke inimesi. Väidetavalt toimus sündmus toimus laupäeval, 30. mail kella 17-18 vahelisel ajal, kohas, kus Mustamäe poolt tulles treppide juures on grillimise koht. Koos oli 30-40 mustanahalist, peamiselt mehed, kelle laul oli kaugele kuulda. Nagu ütleb üks naine videos, on nii suur võõrast […] The post VIDEO: Aafriklaste suur grillipidu hirmutas tallinlasi ja see paneb mõtlema turvalisuse kadumisele appeared first on Uued Uudised .

Majandusajakiri Forbes väidab, et Kylie Jenner ja tema pere valetasid kosmeetikafirma väärtuse kohta: 22-aastane polegi miljardär

Maailmakuulsal majandusajakirjal Forbesil on alust arvata, et Kylie Jenner ja tema pere valetasid kosmeetikafirma väärtuse kohta ja 22-aastane naine polegi tegelikult miljardär.

Teed halva mängu juures head nägu? Mis on naeratav depressioon?

Depressioonil on mitu nägu – raskemal juhul muutub inimene teovõimetuks ja veedab päevi voodist välja tulemata, piineldes üksi. Üks depressiooni nägusid on aga ka nn naeratav depressioon, kus inimene näitab teistele välja, et kõik on jumalast okei, ometi maadleb ta sisimas depressiivsusega. Teised ei oska aimatagi, et temaga võib miskit lahti olla, sest tal on alati … The post Teed halva mängu juures head nägu? Mis on naeratav depressioon? appeared first on WOWEesti.ee - elu täis üllatusi! .

Keda saab pidada elukaaslaseks, kas mees, kes elab minu majas, meil on mõlemal oma rahakott, me magame kumbki oma voodis?

Tere! Vastastikune ülalpidamiskohustus on omavahel abielus olevatel isikutel, Teil abivajava elukaaslase suhtes seadusega sätestatud kohustust talle ülalpidamist anda ei ole. Parimate soovidega, Hanna ...

Euroopa tahab suurfirmadele maksu peale panna, Eesti ei tea veel, mida arvata

Euroopa Komisjon tahab oma suure kriisipaketi katteks suuremaid omatulusid – vahendeid, mis laekuksid otse Euroopa Liidule. Üks välja käidud variant on panna suurettevõtetele maks – see võiks mõjutada ka Eesti firmasid. Loe " Euroopa tahab suurfirmadele maksu peale panna, Eesti ei tea veel, mida arvata " täispikka artiklit portaalist Rahageenius .

Vargad otsivad taas ülikalleid traktorite GPS seadmeid

Lähiajal on politsei registreerinud taas hulgaliselt põllumajandusmasinate GPS seadmete vargusi, mille kogukahjud ulatuvad kümnetesse tuhandetesse. Rapla- ja Järvamaal toimund vargustes kahtlustatakse eelkõige välismaiste numbrimärkidega sõidukitega liikuvaid kurikaelu.

Technical Analysis – US 500 index maintains weak momentum; broader picture is bullish

The US 500 (cash) index is looking more neutral as prices have climbed towards the 12-week high of 3,069, remaining above the 23.6% Fibonacci retracement level of the up leg from 2,765 to 3,069 at 2,998 and the 50-period simple moving average (SMA). The technical indicators seem to be in contrast as the MACD is moving below the trigger line in the positive zone, while the RSI, standing above 50 level, is pointing upwards. In case of an upside move, [..]

Kalevi jalaväepataljon paiknes ümber Jõhvi linnakusse

Tänasest on 1. jalaväebrigaadi Kalevi jalaväepataljon oma Paldiskis asuvatest ruumidest ümber paiknenud Jõhvi linnakusse, et teha ruumi toetuse väejuhatusele ning tulevikus ka Paldiskisse paiknevatele toetuse väejuhatuse allüksustele. „Kalevi jalaväepataljoni ümberpaiknemine Jõhvi linnakusse aitab tõhustada mehhaniseeritud jalaväepataljonide väljaõpet ning Kalevi ja Viru jalaväepataljonide valmidust. Sellele vaatamata on meel üsna kurb, et …

Mait Vaik: alati on oht langeda sellisesse enesepettusse, et siga ka ei söö

Tema oli see soniga, kui teil on silme ees 80ndate lõpu ja 90ndate alguse Vennaskond. Bassimees. Veel tähtsam: […] The post <b>Mait Vaik:</b> alati on oht langeda sellisesse enesepettusse, et siga ka ei söö appeared first on Edasi - Innustav ja hariv ajakiri .

Oluline uuendus: Tallinn lubab jalgratturid ühistranspordiradadele

Tallinna linnavõim on vähemalt südalinnas parandanud märgatavalt jalgratturite liiklemisvõimalusi ja lubab neil alates tänasest sõita osadel tänavatel ka ühistranspordiradadel.

UURING: 14% eestlastest läheks maasikaid korjama, kui saaksid džiibiga orjapidaja rollis olla

Viisime oma lugejate hulgas läbi järjekordse äärmiselt sisuka ja mõtlemapanevate tulemustega küsitluse, kus seekord tahtsime teada, kas eestlased oleksid  valmis minema põllule maasikaid korjama.  Tulemused on, nagu alati, šokeerivad. Niisiis küsisime oma lugejatelt lihtsa küsimuse: kas Sina oleksid valmis minema põllule maasikaid korjama? Tulemused on teie ees! Tervelt 24% vastas, et kui maasikate korjamine tähendab […] The post UURING: 14% eestlastest läheks maasikaid korjama, kui saaksid džiibiga orjapidaja rollis olla appeared first on LUGEJAKIRI .

Mis saab siis, kui liiklusõnnetuse põhjustajas ei jõuta kokkuleppele?

Liiklusõnnetuse süüdlast on sageli raske kindlaks määrata. Paremal juhul mõlemad osapooled arvavadki, et neil oli õigus. Teisel juhul püüab süüdlane oma vastutusest välja nihverdada ja teadlikult valeinfot anda. Loe " Mis saab siis, kui liiklusõnnetuse põhjustajas ei jõuta kokkuleppele? " täispikka artiklit portaalist Autogeenius .

Anda üürile korter, 5 tuba Raua 35, 1 100 EUR

Harjumaa , Tallinn , Kesklinn , Raua 35 , 5 tuba, 4/4, korteriomand, 189 m², valmis, uus, 1 100 EUR 5.82 EUR/m2 Üürile aada avar läbi kahe korruse penthouse stiilis korter kesklinnas Kadrioru pargu lähedal. Korter on heas seisukorras. Korteris on kokku 5 tuba, köök on eradi, 2 vannituba ja 2 WC-d. Olemas kogu vajalik olmetehnika köögis. Korteri üldpinna sees on ka köetav panipaik keldris 25,5 m2, kus olemas aknad ja WC ning dušš. Suurepärane asukoht: lähedal Tallinna Ülikool, südalinn ja Kadriorg, Politsei park, mitmed koolid ja lasteaiad. Üür 1100 eur kuus + kommunaalkulud. NB! Üüri sees on koristusteenus 2 korda kuus! Tagatis 1 kuu üür ning vahendustasu 1100 eur + KM. Lemmikloomad ei ole teretulnud. Korter on vaba! Tere tulemast! Kodu aitab osta Swedbank: - Pakkumise saamiseks kasuta koodi OBERHAUS ja Sind teenindatakse eelisjärjekorras. Haldur võtab Sinuga ühendust 1 tööpäeva jooksul. -Swedbanki klientidele hindamisteenus Ober-Hausist soodsamalt ja tüüpkorteri eksperthinnang kätte 1 tööpäevaga. Lisainfo: swedbank.ee/kodulaen Pakkumine kehtib kuni 31.12.2020, kui ostad kodu Ober-Haus Kinnisvara vahendusel. Kodulaenu pakub Swedbank AS. Tutvuge tingimustega ja pea nõu www.swedbank.ee. Kodu aitab sisustada ja remontida Bauhof: -Tellides remondi- ja paigaldusteenuse Bauhofist, kehtib kõikidele materjalidele allahindlus 20%. -Lisaks tasuta Bauhofi Meistrikalubi kaardile laetakse boonusraha 500 € väärtuses, mis annab 25% allahindlust kõikidelt üle 100€ ostudelt. Vaata lisa >>

Kas leetriviiruse olemasolu on tõestatud? Dr Stefan Lanka võitis kohtuprotsessi

Alates 1990. aastate algusest on saksa bioloog dr Stefan Lanka vaidlustanud meditsiiniteooriat, mis väidab, et viirused põhjustavad nakkushaigusi nagu hepatiit, AIDS, gripp, lastehalvatus, herpes või leetrid.   Tuginedes oma uuringutele viroloogias, avastas dr Lanka, et viirused on lihtsate eluvormide olulised komponendid, mida ei eksisteeri keerukates organismides nagu inimesed, loomad või taimed. Tema uurimistöö näitab, et […] The post Kas leetriviiruse olemasolu on tõestatud? Dr Stefan Lanka võitis kohtuprotsessi appeared first on Telegram .

Uus nähtus: robotniidukid satuvad autorataste alla

PZU Kindlustusele on teatatud juhtumitest, kus robotniiduk on jäänud õuealal auto alla ning saanud kahjustada. Niidukite remont on läinud maksma üle 700 euro. Mõlemad sellekevadised juhtumid toimusid õuealal, kui juht hakkas tagurdama ning samal ajal sõitis auto taha robotniiduk. Kokkupõrget ei olnud võimalik vältida ning nõrgem osapool tuli saata remonti. Ühel juhul hüvitas PZU kodukindlustuse […] The post Uus nähtus: robotniidukid satuvad autorataste alla appeared first on Pzu.ee .

Koolipoisi leiutatud lauamäng võitleb koroona ning vähktõvega

Rae vallas elav ja õppiv Johannes Pallo mõtles välja koroonaviiruse teemalise lauamängu “Võidujooks viirusega”. Selles võitlevad arstid ja teadlased Hiinast üle maailma levinud kurja tõvega. Tänaseks on lauamäng juba trükitud ning selle müügitulu läheb vähiravifondile Kingitud Elu. Lauamängu “Võidujooks viirusega” saamislugu algab Järveküla kooli 5. klassi tehnoloogiatunnist. Sealne ülesanne oli hilistalvel koostada ja luua lauamäng. […] The post Koolipoisi leiutatud lauamäng võitleb koroona ning vähktõvega appeared first on Harju Elu .

Eestis müügil: väljast tavaline, aga kapoti all ...

On see diisel-Audi või hoopis 435hobujõuline super-Audi, mis sõidab erilise pingutuseta eest ära enamikul madalatel ja kärehäälsetel sportautodel? Väliselt ei pruugi isegi asjatundja aru saada, et allpool välja toodud müügil olevad autod on tegelikult tavaliste peredaanide väga kiired üliversioonid.  Loe kogu uudist

Inspireeriv rännak

10. juunil kell 18.00 alustame taas salongiõhtudega ja kutsume teid Telliskivi Loomelinnakus asuvasse Dokfoto Keskusesse, kus meie külaliseks on fotograaf ja reisiajakirjanik Silvia Pärmann.  Paljude jaoks võib Silvia olla hoopis tuttav mitmetest disainiajakirjadest või kui arhitektuurisündmuste kommunikatsiooni korraldaja. Teda köidavad ühtviisi nii Milano disaininädalate ja Veneetsia biennaalide melu kui ka Iraani iidsete linnade arhitektuur, Colombia kohvikultuur, Jaapani tänavastiil ja õhupallisõit päikesetõusu […] The post Inspireeriv rännak appeared first on Veebiajakiri Femme .

Tartu Kunstimuuseum kutsub kandideerima näituseprojekti „Noor Tartu” konkursil

Tartu Kunstimuuseumil on hea meel kuulutada välja avatud konkurss näitusesarjas „Noor Tartu“ 2021. aastal osaleva kunstniku valikuks. Tartu Linna toetusel 2017. aastal alustatud näitusesarja eesmärk on populariseerida ja toetada noorte Tartuga seotud kunstnike loomingut. Näitus toimub Tartu Kunstimuuseumi kolmanda korruse projektiruumis (29 m2) vahemikus 12.02.2021—28.03.2021. Sellel aastal soovime seda võimalust pakkuda kunstnikule, kes valitakse avaliku […]

Juuni: kas oleme nüüd vabad?!

Eestis on eriolukord lõppenud, alles on jäänud ainult tervishoiualane hädaolukord. Kas me oleme nüüd vabad? Miskipärast ei tundu nii. (Vaadates enda valitsejate poole.) Aga igatahes on meil taas vabadus korraldada üritusi, jahvatada raadioeetris, saada kokku, käia maskidega meeleavaldustel (oh the irony!) ja praktiseerida kahemeetrist distantsihoidmist. Ja see paneb pulbitsema. Üks asi, mis loovkirjutajatele pähe taotakse, … The post Juuni: kas oleme nüüd vabad?! appeared first on Feministeerium .

GOSPA kutsub Saaremaale

Georg Ots Spa Hotell kutsub avanenud Saaremaale puhkama! Pakume Raamatuklubi liikmetele -10% selle suve niigi soodsatest majutuse ja spateenuste hindadest. Kasuta märgusõna SERK. Pakkumine kehtib broneerimiseks 30. juunini info@gospa.ee või tel. 4550000 Plaani ja broneeri oma suvepuhkus nüüd, puhata ja tasuda võid hiljem. The post GOSPA kutsub Saaremaale appeared first on Varrak .

Aeg rõõmsateks emotsioonideks!

Käes on aeg rõõmsateks emotsioonideks! Apollost leiad alati väärt kirjandust ja ägedaid elamustooteid! Vaata järele, mis sulle kõige enam rõõmu toob – aeg lastega või iseolemine, eneseharimine või meelelahutus. Leia rõõmu valmistavad elamused Apollo e-poest  või osta turvaliselt Apollo kauplustest . Rõõmsate emotsioonide kampaaniaaeg Apollos kestab 27.05.-22.06.2020.

MyFitness Viimsi SPA-ala

Head MyFitness Viimsi klubiliikmed ja külastajad!   Meil on suur rõõm teatada, et avame MyFitness Viimsi SPA-ala juba 1.juunil. Tule naudi meie basseini, mullivanni ning soome sauna! Aurusaun jääb endiselt suletuks. MyFitness+ Täispaketi õigused Viimsi Päeva- ning Täispaketi omanikutele enam ei laiene.   Meeldivaid treeningelamusi soovides MyFitness Viimsi The post MyFitness Viimsi SPA-ala appeared first on MyFitness .

MEIE EDGAR 70.

Tana, külastame koos oma Jõhvi volikogu liikmetega Edgar Savisaart Hundisilma talus, et edastada talle oma õnnitlused 70. juubelisünnipäeva puhul. Edgar Savisaare abina elasin ka ise aeg-ajalt Hundisilmal ning hea on meenutada aastaid, mis tõid Eestile vabaduse ja õitsengu. Peaminister, Rahvarinde liider, Tallinna linnapea, kus ka juubilar poleks töötanud, kõikjale on ta jätnud oma jälje. Tervist ja õnne meie Edgar!

Zuckerberg: Libra krüptoraha võimaldab Facebookil reklaamide hindu tõsta

Zuckerbergi sõnul lihtsustab Libra Facebooki äride müügiprotsessi. Kui keegi tellib Facebookilt reklaami, on inimestel ostu sooritamine oluliselt lihtsam, sest raha on juba nende kontol. Neil pole maksmiseks tarvis teha ühtegi lisasammu. Kuna inimesed ostavad rohkem, siis on äridel põhjust tõsta oma reklaamieelarvet. Kuna reklaamid muutuvad tõhusamaks, siis tõuseb ka reklaami tellijate hulk ning see kergitab omakorda reklaamide hindu. Facebooki tegevjuht ütles, et maksed on üks oluline osa äride infrastruktuurist, mis on väga pikalt paigal seisnud, ning nüüd võimaldab uus tehnoloogia seda edasi arendada. Facebook teenis eelmisel aastal reklaamide müügiga 69,6 miljardit dollarit, mis moodustas 98% firma sissetulekust. Facebook tegi sel nädalal oma digirahakottide süsteemile Calibra uue brändingu. Süsteemi uueks nimeks sai Novi, et vältida krüptoraha ja rahakottide sassiajamist. Lisaks sellele ühendati Novi süsteem WhatsAppiga, mis on samuti Facebookile kuuluv 2 miljardi kasutajaga sõnumirakendus. Facebook tahtis oma krüptoraha selle aasta alguses välja anda, kuid ülemaailmse ametivõimude vastupanu tõttu on projekt edasi lükkunud.... Loe edasi Ärilehest... The post Zuckerberg: Libra krüptoraha võimaldab Facebookil reklaamide hindu tõsta appeared first on Digikapital .

Politsei palub abi 85-aastase Salme leidmisel

Kabli külas, Häädemeeste vallas lahkus oma kodust 85-aastane Salme, kellega lähedastel pole õnnestunud alates 27. maist kontakti saada. Salmel olid kodust lahkudes seljas kodused riided, ta on umbes 155cm pikk ja väga kõhna kehaehitusega. Salmel on pruunikad-hallid keskmise pikkusega juuksed. Vanaproual ei olnud kodust lahkudes kaasas mobiiltelefoni. Naise tervisliku seisundi tõttu võivad tema elu ja […] The post Politsei palub abi 85-aastase Salme leidmisel appeared first on Oho Live TV Eesti .

HOIA RAHA KOKKU: 10 nippi, kuidas vältida emotsioonioste.

Tihtipeale läheme poodi siis, kui on paha tuju või väsimus. Nii teeme palju mõtlematuid oste või langeme hoopis kaupluste sooduspakkumiste küüsi. Tänu nendele nippidele väldid emotsioonioste ja hoiad kopsaka summa raha kokku. Tee eelarve ja pea sellest kinni Õnneks on palju häid mobiilirakendusi, mis aitavad sul oma eelarve koostada ja seda kontrolli all hoida. Muidugi võid teha ka […]

Tuleviku töökoht kodukontori ajastul

Merit Tarkvara soovitab – tuleviku töökoht kodukontori ajastul Töise elu kolimisel koduseinte vahele ei pea kontoritöökoha mugavustest tingimata loobuma. Oleme välja valinud parima dokkimismonitori, hiire, klaviatuuri ja sülearvuti koduseks raamatupidamiseks! HP EliteDisplay E243d Docking Monitor – Monitor, dokkimisseade ja veebikaamera ühes seadmes. Hind Meriti tarkvara kasutajatele 266€+km Tehnilised andmed: 23.8″ 1920×1080 Full HD AG, IPS, […] The post Tuleviku töökoht kodukontori ajastul appeared first on Merit Tarkvara .

Toorjuustukook rabarberiga

Koogipõhjaks sega jahu soola ja suhkruga, lisa külmad võitükid, haki noaga purutaoliseks massiks. Lisa muna ja sõtku kiirelt ühtlaseks tainaks, aseta pooleks tunniks külmikusse. Rulli lahti ja vooderda 20 cm-se lahtikäiva koogivormi põhi ja servad. Aseta veel pooleks tunniks külmkappi. Aseta küpsetamata koogipõhjale küpsetuspaber, sellele küpsetusoad ja eelküpseta põhja 220-kraadises ahjus 10 minutit. Eemalda oad koos […]

Ehitustööd Tartu mnt 75 parklas 3.-5. juunil

Anname teada, et perioodil 3-5.06.2020 toimuvad Tartu mnt 75 parklas (tsoon P22) kaevetööd. Parkla kasutamine ja ligipääs on võimaldatud, kuid […] The post Ehitustööd Tartu mnt 75 parklas 3.-5. juunil appeared first on Parkimine.ee .

Kummaline, kuid tõhus viis suurendada brändilojaalsust

Hiljuti läbiviidud uuringust selgus, et 70% inimestest väldib asutuste külastamist, kus on sageli halvas korras tualetid. Meeldiva õhkkonna loomisel loeb iga detail ning just räpane tualettruum võib olla põhjus, miks külastajad sinu juurde tagasi tulla ei soovi. Pärast eriolukorra lõppu hakkavad inimesed vaikselt tavaellu tagasi pöörduma. Siiski manitsetakse kõiki veel ettevaatlikkusele – viirus ei ole […]

Rahvusooperis Estonia jagati kolleegipreemiaid

Rahvusooper Estonia 114. hooaja lõpukoosolekul anti üle teatri kolleegipreemiad parimatele kolleegidele. Ooperisolisti preemia pälvis sopran Kristel Pärtna, balletisolisti preemia Ketlin Oja, kooripreemia bass Aare Kodasma, balletitrupi preemia Anna Roberta Lahesoo, orkestripreemia kontrabassimängija Tiit Pärtna, kunstilis-ettevalmistava töötaja preemia rahvusballeti kunstilise juhi assistent Jared Matthews, etendust ettevalmistava töötaja preemia vaneminsener-mehaanik Aivar Kärner, etendust teenindava töötaja preemia valgusala …

Dell Precision 7510 – tööjaam suure algustähega

Erinevate brändide mobiilsetest tööjaamadest oleme viimastel aastatel juba omajagu juttu teinud ja täna on järjekord järgmise tööjaama käes, milleks täpsemalt on kauaoodatud Dell Precision 7510. Kauaoodatud seetõttu, et eelkäijale ja eelmise põlvkonna Dell Precision M4800 mudelile oodati pikisilmi järeltulijat, mis oleks üheltpoolt ajakohasema disainiga ja teiseltpoolt värskemate komponentidega. Aga esmalt mõne sõnaga lähemalt Dell Precision [...] The post Dell Precision 7510 – tööjaam suure algustähega appeared first on Elektroonika24 .

Kasulikud nõuanded: kuidas väikeste muudatuste abil elektri arvelt raha säästa?

Viimaste kümnendite jooksul on elektritarbimine kodumajapidamistes kordades tõusnud, sest ka elektriseadmete hulk meie kodudes on oluliselt kasvanud. Pea igas kodus leidub täna vähemalt üks digiboks, ruuter, arvuti, veekeetja ja palju teisi elektriseadmeid.

Varikatused

Varikatused pakuvad kaitset nii rõdudele kui ka välisuste esistele. Varikatus hoone sissepääsu kohal aitab tõrjuda ebameeldivaid sademeid ning ning muudab kehva ilma korral koju või tööle jõudmise meeldivamaks. Kaela ei saja lund ega vihma ning võtmete otsimise ajal ei saada läbimärjaks. Kortermajadega on nii, et kuna enamike rõdude kohal asub teine rõdu, kaitseb varikatus kõige ... The post Varikatused appeared first on Malmerk Klaasium .

KRIS­TI RAA­VA ko­gub Hooand­ja kau­du toe­tust Aeg­vii­du te­raa­piaaia jaoks

„Ena­mus psüh­ho­te­raa­piaid on ver­baal­sed, neid ei saa käe­ga kat­su­da. Te­raa­piaaed pa­kub või­ma­lu­se kõi­ke reaal­selt ko­ge­da ja nä­ha tu­le­must,“ üt­leb psüh­ho­loog ja loo­ma­te­ra­peut KRIS­TI RAA­VA. Es­mas­päe­val, 25. mail tä­his­tas Ees­ti loo­dus- ja loo­ma­te­raa­pia­kes­kus 10. sün­ni­päe­va. Eel­mi­sest aas­tast asub kes­kus Aeg­vii­du 150 aas­tat ta­ga­si ehi­ta­tud en­di­ses pos­ti­ma­jas. Na­gu üt­leb kes­ku­se ni­mi, ka­su­ta­tak­se te­raa­pias loo­dust ja loo­mi. Kes­ku­ses […]

Fookuses: kuidas saaks riik edendada tõelise kodanikuühiskonna toimimist?

Saates "Fookuses" arutlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid, milliste meetmetega saaks riik aidata kaasa tõelise kodanikuühiskonna tegevusele. Kuigi praeguseks pole meil välja töötatud lõplikke ettepanekute paketti, on siiski vaja mõtiskleda sellel teemal üldiste printsiipide ja tähelepanekute tasandil.

Naabri õnn ja tervendaja Volli

MUINASJUTTUDE PÄRISELU: Veebruari alguses avati Eesti Rahva Muuseumis suurejooneline ja müstikat täis muinasjutunäitus „Elas kord…“. Selle loovmeeskond on kirju – folkloristid, kirjanikud, animaatorid, illustraatorid. Idee autorid ja sisukuraatorid on Katrin Sipelgas ja Jaak Kilmi. Küsis Kairi Ustav. Miks filmikunstnikud hakkasid muinasjutunäitust tegema? Katrin Sipelgas: See on parim kooslus, et jutustada lugu ja luua keskkond. Lõime […]

Põllumajandusamet: Rapsipõldude ja õitsvate taimede pritsimine on suurendatud tähelepanu all

PÕLLUMAJANDUSAMET PRESSITEADE 27.05.2020 Põllumajandusamet: Rapsipõldude ja õitsvate taimede pritsimine on suurendatud tähelepanu all Seoses taimekasvatushooaja algusega on Põllumajandusamet alustanud ka taimekaitsevahendite kasutamise kontrollidega. Taimede õitsemise ja taimekaitsetööde kõrghooajal kontrollib Põllumajandusamet teravdatud tähelepanuga taimekaitsevahendite kasutamist rapsikasvatuses. Suur oht kõikidele tolmeldajatele on eksimused rapsipõldude taimekaitsetöödel, samuti kõigi teiste õitsvate taimede pritsimisel. Õitsva taimiku kasvuaegne kontroll hõlmab ka [...] The post Põllumajandusamet: Rapsipõldude ja õitsvate taimede pritsimine on suurendatud tähelepanu all appeared first on MES nõuandeteenistus .

Pool aastat ÜRO JN eesotsas

ETV+ soovis rääkida sellest, mida on Eesti teinud selle poole aasta jooksul, mis ta on olnud ÜRO Julgeolekunõukogu koosseisus ning nüüd ka seda juhtinud. Üldjoontes: Eestile langes ülesanne seda struktuuri juhtida äärmiselt keerulisel ajal, kui lisaks "tavapärastele" kriisidele ja sõdadele tuleb praktiliselt kõigil liikmesriikidel seista silmitsi COVID-viirusest põhjustatud kriisiga. Iga kriis on aga ühtlasi ka võimalus ning seda võimalust kasutas Eesti võrdlemisi edukalt. Kuna tänu liikumispiirangutele pidi tippkohtumisi korraldama kuidagi teisiti nii ehk naa, siis õnnestus Eestil lüüa mitu kärbest korraga. Eesti viis neid istungeid ja kohtumisi läbi nö Eesti moodi ehk üle veebi. Ning mis veelgi efektsem, sel moel õnnestus ka korraldada ÜRO JN esimene arutelu küberjulgeoleku teemal. Nii et saavutati topelt-efekt: esimest korda "küber"kombel ja esimest korda küberteemal, mis võimendas tähelepanud ja osalemissoovi. Nagu ikka sellistes formaatides, siis aega jäi armetult väheks, enamik ettevalmistatud küsimusi-vastuseid jäid katmata. Kuid seda enam tänan ma kõiki, kes aitasid mul ette valmistuda sel minu jaoks mitte igapäevaselt teemal! Saatejupp on nähtav siit , samast on tehtud ka kuvatõmmis

Delfi “sõltumatu faktikontrollija” blokkeeris ajakirjaniku Twitteri konto

Endine Äripäeva ja praeguse Objektiivi ajakirjanik Jaanus Vogelberg tõstatas Twitteris küsimuse, kas Delfi töötajaid Martin Lainet ja Holger Roonemaad, kes osutavad Facebookile raha eest tsensoriteenust, saab üldse enam rangelt võttes ajakirjanikuks pidada. Reaktsiooniks sellele blokkeeris üks Delfi/Facebooki tsenoristest, Martin Laine, Jaanuse Twitteris üldse ära.  

Memo 29.V ’20

Recommendations History Alerts Full list Preferences About recommendations Personalized recommendations based on your recent signed-in activity Research articleSocial support from bonding and bridging relationships in disaster recovery: Findings from a slow-onset disaster KienNguyen-Trung HelenForbes-Mewett DharmalingamArunachalam International Journal of Disaster Risk ReductionVolume 46Article # 101501June 2020Relationship between anemia and cognitive functions in the geriatric population NishantTageja European […]

Toidulisandid, mis parandasid mu soolestiku

Me oleme rääkinud põhjustest, MIKS Sa näed välja nagu rase pärast söömist. Me oleme rääkinud, kuidas toituda, et seda ei juhtuks ja vähendada juba tekkinud vaevusi! Ja nüüd räägime, kuidas seda probleemi hakata juurest välja sikutama ja terveneda! Sest usud või mitte, Su keha on fantastiline intelligentne masin, mis käib kui kellavärk, kui Sa sellele keppi kodaratesse ei viska. Kuna paljud meist on seda mitte-teadlikult teinud (dieedid, vale toitumine, näljutamine, ravimite liigtarvitamine, antibiootikumid, hormonaalsed preparaaadid, stress), siis vaatame, kuidas me saame justkui kella tagasi keerata ja taastada oma soolestiku tervisliku seisundi!   L-glutamiin L-glutamiin on üks 20-st aminohappest, kuid erinevalt […] The post Toidulisandid, mis parandasid mu soolestiku appeared first on Paljas Porgand .