Złoto dla Kawęckiego i sztafety

Nowy Dziennik

USA: zmarł Danny Aiello, aktor znany z filmów "Ojciec Chrzestny II" i "Wpływ księżyca"

Onet Wiadomości

19-latka zgłosiła, że została zgwałcona zbiorowo przez 12 Izraelczyków. Teraz sama została oskarżona

Wiadomości WPROST.pl: Życie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Przemyślu (ZDJĘCIA)

SuperNowości24

Jarmark Bożonarodzeniowy w Przemyślu (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL. W dniach 13-15 grudnia na przemyskim Rynku, tuż nieopodal urzędu miasta działa kolejny Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Przez trzy dni, w godzinach od 13 do 18, okazję do prezentacji mają przedsiębiorcy, którzy oferują bombki choinkowe, szopki, stroiki, produkty ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, świece, szkło, biżuterię, świąteczne upominki, kartki, kalendarze i choinki oraz inne […]

Jacek Jaśkowiak pisze list przed prawyborami do delegatów PO: Potrafię pokonać Andrzeja Dudę

"Dla mnie najważniejszym źródłem prawa jest konstytucja, a nie dyrektywa partyjna. Chcę przywrócić powagę urzędu prezydenta RP" - napisał w liście do delegatów Platformy Obywatelskiej kandydat w partyjnych prawyborach Jacek Jaśkowiak. W sobotę członkowie PO zdecydują, kto będzie reprezentował partię w majowych wyborach prezydenckich.

Brytyjska prasa: Teraz dowiemy się, kim naprawdę jest Boris Johnson

Ostateczne wyniki czwartkowych wyborów parlamentarnych Brytyjczycy poznali dopiero późnym popołudniem - w okręgu wyborczym St Ives w Kornwaliii z powodu sztormu nie dało się przetransportować głosów z wysepek archipelagu Scilly do liczenia.

Z PODKARPACIA. Kobieta śmiertelnie potrącona na drodze krajowej nr 9

Z informacji uzyskanych od dyżurnego kolbuszowskiej straży pożarnej - w piątek, 13 grudnia, przed godziną 18:00 doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety.

ŚWIAT: Średnio po 50 tys. dolarów na głowę. Najlepsze premie świata

  Gigantyczne premie były nagrodą za wkład pracowników w wybudowanie 200 mln mkw. nieruchomości. Wysokość premii zależała od stażu pracy. Najwyższa wyniosła ok. 1 mln dolarów, najniższa ok. 400. Na gali wręczenia nagród zaskoczeni pracownicy na przemian krzyczeli, płakali i śmiali się – relacjonują media.  

Meine deutsche Geschichte

Am literarischen Wettbewerb „Meine deutsche Geschichte“ haben fast 100 Personen teilgenommen. Aus den zugeschickten Arbeiten wählte die Jury: Dr. Gabriela Jelitto-Piechulik von der Oppelner Universität, die Leiterin der Österreich Bibliothek, Monika Wójcik-Bednarz und der stellvertretende Minderheitenseelsorger im Bistum Oppeln, Marek Dziony, fast 50 Arbeiten aus, die prämiert wurden. Die Autoren bekamen Sachpreise – und der wohl schönste Preis wartet auf sie im nächsten Jahr: alle Texte werden in einem Buch abgedruckt.   „Wir wollten durch diesen Wettbewerb die Teilnehmer dazu ermutigen, sich Gedanken darüber zu machen, was der Kontakt mit der deutschen Sprache und Kultur bedeutet“, sagte Zuzanna Donath-Kasiura, Sekretärin des Vorstandes der SKGD, bei der Preisverleihung in der Oppelner Philharmonie. „Wir konnten uns in die literarisch-ästhetische Welt der Teilnehmer vertiefen. Da haben wir eine riesengroße Palette von Vorstellungen, Träumen und Erlebnissen gefunden. Vor allem bei den Jugendlichen haben wir viele Zukunftspläne lesen können, das hat uns sehr berührt. Zugleich war es natürlich eine große Herausforderung für uns, die besten Arbeiten auszuwählen“, gibt Gabriela Jelito-Piechulik zu. „Mir hat es sehr gefallen, dass die Arbeiten auch viel über die eigene Identität der Teilnehmer ausgesagt haben“, unterstrich Jurymitglied Marek Dziony. Teilnehmer gab es aus ganz Polen, Schülerinnen aus Krakau sind unter den […]

Św. Mikołaj wpadł na basen…

3 grudnia na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbywały się Mikołajkowe Zawody Pływackie, w których na 25-metrowych dystansach rywalizowali najmłodsi zawodnicy sekcji pływackiej Motyl MOSiR Stalowa Wola – roczniki 2010 i 2011. Dla większości dzieci były to pierwsze zawody w życiu. Wszystkie wyścigi, zarówno te eliminacyjne, jak i finałowe, wywoływały bardzo […]

USA: zmarł Danny Aiello, aktor znany z filmów "Ojciec Chrzestny II" i "Wpływ księżyca"

Znany amerykański aktor Danny Aiello zmarł w czwartek w szpitalu w New Jersey w wieku 86 lat w wyniku zakażenia po otrzymanym zastrzyku - poinformowała w piątek jego agentka Jennifer De Chiara.

Polskie F-16 będą patrolować niebo nad krajami bałtyckimi

Polski Kontyngent Wojskowy liczący do 150 żołnierzy i pracowników wyposażonych w cztery samoloty F-16 będzie od niedzieli do 15 maja 2020 r. uczestniczył w misji NATO patrolowania nieba nad krajami bałtyckimi - wynika z postanowienia prezydenta Andrzej Dudy.

Müller: Nie przejmowałbym się słowami prezydenta Macrona

Macron powiedział w piątek po zakończonym szczycie, że jeśli Polska nie potwierdzi swojego udziału w tym celu neutralności klimatycznej do 2050 roku, będzie poza europejskim mechanizmem, w tym w zakresie finansowej solidarności.

Pamiętają o stanie wojennym (WIDEO)

  Działacze związkowi oławskiej i jelczańskiej „Solidarności” jak co roku zaprosili mieszkańców powiatu na uroczystą mszę świętą, poświęconą pamięci ofiar stanu wojennego w oławskim sanktuarium NMP Matki Pocieszenia, w piątek 13 grudnia, w trzydziestą ósmą rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Po mszy składano wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Męczenników. Parę osób zabrało też głos. Więcej […] Artykuł Pamiętają o stanie wojennym (WIDEO) pochodzi z serwisu Gazeta Oława - Powiatowa - Oława, powiat oławski .

Nowy Jork, Meksyk lub Wenecja, czyli najlepsze wyjazdy na Święta i Sylwestra

Jeżeli od zawsze męczą was przygotowania do Świąt i Sylwestra, to może warto ruszyć się wtedy z Polski? Nowy Jork, Meksyk i Wenecja kuszą ofertami last minute.

AKTUALIZACJA | PILNE | Wiemy już który urzędnik został zatrzymany! Znamy też zarzuty

AKTUALIZACJA: czytaj na końcu Nasza redakcja właśnie dostała oficjalną informację od rzecznika Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. – W odpowiedzi na maila dot. zatrzymania urzędnika z Trzebnicy informuję, że w dniu 11 grudnia 2019r. została zatrzymana Iwona D. – Naczelnik jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. W dniu dzisiejszym Iwona D. została doprowadzona do Prokuratury […]

Legionowo. Metropolia Warszawa apeluje do rządu o 50% dopłaty za odbiór odpadów

Stowarzyszenie Metropolia Warszawa, do którego należy 26 członków (gmin i powiaty Obszaru Metropolitalnego Warszawy) w tym Legionowo, przedstawiło 5 postulatów odnośnie drastycznych podwyżek cen za odbiór odpadów. Głównym z nich jest ten o 50 procentowe dofinansowanie z budżetu państwa do odbiór śmieci. System odbioru odpadów śmieci ustala ustawa. Największe zmiany, które doprowadziły do obecnej sytuacji, wprowadzono w 2012 i 2013 roku. Wtedy to podjęto decyzję o przerzucenia odpowiedzialności za odbiór odpadów na gminę. To jednostka samorządu terytorialnego jest od tego czasu organizatorem sytemu odbioru odpadów. Samorządy organizują przetargi, w których wybierana jest jedna firma i odbiera ona odpady od wszystkich. […] Artykuł zaczerpnięty z serwisu Gazety Powiatowej

19-latka zgłosiła, że została zgwałcona zbiorowo przez 12 Izraelczyków. Teraz sama została oskarżona

19-letnia Brytyjka przebywająca w kurorcie Ayia Napa na Cyprze, zgłosiła w lipcu lokalnej policji, że została zgwałcona przez 12 Izraelczyków. Niecały miesiąc po tym kobieta wycofała zeznania i teraz ma status oskarżonej. Wszystko wskazuje na to, że spędzi Boże Narodzenie na wyspie w oczekiwaniu na wyrok.

Nowe parkingi park & ride we Wrocławiu (GDZIE DOKŁADNIE POWSTANĄ)

We Wrocławiu powstaną 203 nowe miejsca parkingowe. Jakie będą ich lokalizacje? Przeczytajcie!

Sto dni do matury

To był ciekawy piątek trzynastego. Najpierw zobaczyłam esemesy od znajomych z UK, pełne naprawdę brzydkich wyrazów, którzy pisali, co chcieliby zrobić Borisowi Johnsonowi, a potem – ponieważ zafascynowana angielskim obłędem nie mogłam przestać scrollować telefonu – nieodgadniony algorytm wyrzucił mi, pośród treści pełnych lamentu nad Brytanią, utwór rapowy młodego człowieka w bordowym sweterku, skrywającego się pod pseudonimem Mata. I tak właśnie na dobre przestałam martwić się brexitem, koszula bliższa ciału, albo bordowy sweterek.

Nowa galeria w Brzegu Dolnym otwarta

W dolnobrzeskiej galerii handlowej możemy obecnie zrobić zakupy w sklepie obuwniczym CCC i odzieżowo- przemysłowym PEPCO. Przed otwarciem są jeszcze sklepy KiK, Rossmann oraz Martes. Co sądzicie o nowym pawilonie handlowym? Zrobiliście już tam zakupy?

Ostatni domowy mecz w tym roku. Na celowniku nieobliczalna Nowa Sól

Przed piłkarzami ręcznymi ŚKPR-u Świdnica ostatni mecz na własnym parkiecie w tym roku. Stawka pojedynku z Trójką Nowa Sól (sobota, 14 grudnia godzina 18.00, hala Zawiszów) jest wysoka. Dla Szarych Wilków to szansa na ósmą wygraną w sezonie i zapewnienie sobie co najmniej czwartej lokaty na półmetku rozgrywek! Ekipa z Nowej Soli aktualnie plasuje się...